Starman: vahendaja 300%ne hinnatõus sundis lõpetama PBK edastuse

Vene telekanalite vahendaja nõutav
300protsendine hinnatõus sundis Starmani lõpetama tänasest telekanali Pervõi
Baltiskii Kanal (PBK) edastamise.

PBK asendati Starmani klientide programmivalikus teiste venekeelsete kanalitega, teatas kaabeltelevisioonifirma.

Starmani võrguarendusdirektori Indrek Ildi sõnul oli Starman sunnitud PBK edastamise lõpetama, kuna läbirääkimisi vene telekanalite vahendaja MTÜ Balti Autorite ja Leviliiduga pole saatnud edu. "Starman ei saa leppida MTÜ Balti Autorite ja Leviliidu nõutava 300%-lise hinnatõusuga kanalite levitamisõiguse jätkamiseks," selgitas Ild.

"Tänases majanduslanguse olukorras pole nii suur hinnahüpe mingilgi viisil põhjendatav, sest saab tulla ainult televaatajate rahakoti arvelt. Balti Autorite ja Leviliit pole meie ettepanekutega nõustunud ega ka mingeid omapoolseid kompromisslahendusi pakkunud," kinnitas ta.

Täna kell 10 asendati PBK Starmani võrkudes Tallinnas, Sillamäel, Tartus, Pärnus, Rakveres ja Valgas teemakanaliga Ohhota i Rõbalka. Jõgeva, Põltsamaa, Põlva, Paide Viljandi, Võru, Haapsalu ja Kuressaare võrkudes ning maapealse leviga digitaaltelevisiooni ZUUMtv võrgus on PBK senises asukohas kättesaadav NTV Mir. Ainsana jääb PBK sagedus hetkel tühjaks Paldiski kaabel-TV võrgus.

Kokku on Starmani kaabeltelevisiooni ja digi-TV võrkudes nähtavad 19 venekeelset telekanalit, mille edastamiseks sel aastal on ettevõttel kokkulepped olemas.

Viasat Eesti juht Krista Leppiko teatas täna, et nende klientidel telekanalite osas muudatusi pole. Nii PBK kui ka Ren-TV kanalid jäävad Viasat Kuld ja Start pakettidesse alles, lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

PASSWARE is looking for an OPERATIONS' MANAGER

Manpower OÜ

30. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

Teabevara