Miljard krooni euroraha tuleb Eesti e-riigi arendusse

Euroopa Liit panustab Eesti e-riigi
arendusse 2013. aastani miljard krooni, millest suur osa plaanitakse ära
kasutada juba tänavu.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri Marika Priske sõnul tuleb aastani 2013 euroliidust Eesti e-riigi arendamiseks ligi miljard krooni. Lõviosa sellest on plaanis infoühiskonna arendamise peale ära kasutada sellel aastal, ütles ta riigiportaali eesti.ee tutvustaval üritusel.

Tänavuseks aastaks on Eestis plaanitud infoühiskonna arendustöid Priske sõnul 600 miljoni krooni eest. Number sisaldab ka riigieelarves olevat osa. 600 miljonit krooni võiks olla rõõmustav Eesti IT-firmadele ja seda just majanduslanguse tingimustes, ütles ta.

Priske kinnitusel on e-riigi arendamine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi prioriteet number üks. Kantsleri sõnul soovitakse põhitähelepanu pöörata ärikeskkonna e-teenuste arendamisele. Muuhulgas on plaanis täiustada ka riigikantselei infosüsteeme ja täiselektroonilisi kinnisturaamatuid.

Üks osa Eesti e-riigi arendamisest on ka riigiportaali eesti.ee täiendamine. Portaalil algas eile turunduskampaania "Uks e-riiki", mis kestab ühe kuu ja läheb maksma 1,7 miljonit krooni.

Riigiportaali vahendusel on võimalik kasutada umbes sadat avalikku e-teenust ja ligi 300 ametlikku e-vormi või blanketti. Keskkonnas on üle 2000 artikli ning enam kui 1500 linki.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara