Tsahkna: e-riik ei tohi jääda vaid külaliste ees uhkustamiseks

E-riik ei tohi jääda elanikele kaugeks vaid
väliskülalistele tutvustavaks portaaliks, ütles avalikke e-teenuseid koondava
riigiportaali eesti.ee teavituskampaanias osalev poliitik Margus
Tsahkna.

"E-riik ei tohi jääda oma kodanikele kaugeks – edulooks, mille üle tuntakse uhkust ja mida riigi külalistele tutvustatakse, kuid mida kasutavad vaid vähesed," ütles Tsahkna.

Tema sõnul on täna tähtis, et inimesed kodanikele loodud e-teenuseid teaksid ja nende arendamises osaleksid. Enda sõnul peab Tsahkna Eesti internetikasutajate kõrget arvu ning avalike e-teenuste head kvaliteeti riigi üheks tugevamaks konkurentsieeliseks ning arengumootoriks.

Tsahkna roll algavas teavituskampaanias on olla üleskutsuja, kes ise eeskuju näidates tõmbab ka teisi e-riigi arendamisse oma panust andma.

Euroopa Liit toetab Eesti e-riigi arendust 2013. aastani miljardi krooniga, millest suur osa plaanitakse ära kasutada juba tänavu. Üks osa Eesti e-riigi arendamisest on ka riigiportaali eesti.ee täiendamine.

Portaalil algas eile turunduskampaania "Uks e-riiki", mis kestab ühe kuu ja läheb maksma 1,7 miljonit krooni. Riigiportaali vahendusel on võimalik kasutada umbes sadat avalikku e-teenust ja ligi 300 ametlikku e-vormi või blanketti. Keskkonnas on üle 2000 artikli ning enam kui 1500 linki.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Elering otsib TARISTU TALITUSE JUHATAJAT

Tripod Grupp OÜ

06. veebruar 2018

Derivco is looking for a SENIOR QA SPECIALIST (DEV)

Derivco Estonia OÜ

15. veebruar 2018

Teabevara