Inimeste lemmikparoolid: 1234 ja password

Enne e-kirjade postkasti, interneti
pangakonto või lennupiletite ostmiseks parooli valimist on targem pisut järele
mõelda. Lihtsad ja fantaasiavaesed paroolid on identiteedivarastele kergeks
saagiks, näitas uus USAs läbi viidud uurimus.

Uurimuses analüüsiti 28 000 parooli, mis olid hiljuti varastatud populaarselt USA veebisaidilt ning internetti üles riputatud. Selgus, et paljud inimesed lähevad parooli valides lihtsamat teed, kirjutas Physorg.

Ajakirjas Information Week avaldatud uurimuse kohaselt kasutas 16 protsenti inimestest paroolina eesnime, sageli kas enda või mõne oma lapse oma. 14 protsenti jäi lootma lihtsamini meelde jäävatele klahvikombinatsioonidele, näiteks "1234" või "12345678." Populaarsed olid ka tähekombinatsioonid "QWERTY" ja "AZERTY".

Viis protsenti varastatud paroolidest tuletati telesaadetest või noorte hulgas populaarsete kuulsuste nimedest. Näiteks olid kasutusel "Pokemon," "Matrix" ja "Ironman".

Neli protsenti varguse ohvritest valis oma parooliks lihtsalt sõna "password" või mõne selle kergesti tuletatava teisendi, näiteks "password1". Kolm protsenti paroole näitasid kasutajate suhtumist: esindatud olid nii "I don't care" (’mul ükskõik’), "Whatever" (’mida iganes’) kui ka "Yes" (’jah’) ja "No." (’ei’) Mõned aga panid paroolidesse oma tunde-elu, näiteks "Iloveyou" (’armastan sind’) ja selle vastandina "Ihateyou" (’vihkan sind’).

Analüüsi läbi viinud ettevõtte Errata Security esindaja Robert Graham soovitas inimestel oma salajasi andmeid varaste eest paremini kaitsta ning valida parooliks vähemalt 8-täheline kombinatsioon, milles on ka mõni suurtäht või sümbol.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara