EL korraldab Tallinnas üle-euroopalise küberkaitseõppuse

Euroopa Liidu ministrid leppisid täna
Tallinnas kokku korraldada Eestis üle-euroopaline küberkaitseõppus, et testida
riikide võimekust kaitsta olulisi e-lahendusi.

Kahepäevasel Euroopa Liidu ministrite küberjulgeoleku konverentsil "Tallinn CIIP 2009" leppisid liikmesriikide ministrid kokku ühises õppuses aastal 2010. Ühine harjutus kriitilise informatsiooni infrastruktuuri kaitseks organiseeritakse koos Euroopa Komisjoni kriitilise informatsiooni infrastruktuuri tegevusplaaniga, et testida liikmesriikide võimekust, kuidas kaitsta liikmesriikides olulisi teenuseid ja neid tagavaid infotehnoloogia vahendeid.

Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi eestvedamisel algatasid euroliidu ministrid konverentsil nn Tallinna protsessi, mille käigus koostatakse ettepanekuid, kuidas tõhustada Euroopa Liidu liikmesriikide küberkaitset.

Oma sõnavõtus rõhutas Parts eelkõige vajadust teha üle-euroopaliselt koostööd ning esitas Eesti ettepanekud Euroopa Komisjoni vastalgatatud kriitilise informatsiooni ja infrastruktuuri kaitse poliitika väljatöötamiseks. Vajalik on säilitada paindlikkus ja arvestada majandusvabadusi, lisas ta.

Konverentsi korraldas majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, sellel osalesid teiste seas Euroopa Komisjoni infoühiskonna ja meediavolinik Viviane Reding ning Euroopa Liidu järgmise eesistujamaa Rootsi kommunikatsiooniminister Asa Torstensson.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara