eBay hädad Skype`iga jätkuvad

Üle interneti helistamist võimaldava
Skype’i asutajatele – rootslasele Niklas Zennströmile ja taanlasele Janus
Friisile kuuluv firma esitas eile USA kohtusse hagi eBay ning grupi investorite
vastu, kes Skype’i internetioksjonite firmalt ära tahavad osta.

Zennströmi ja Friisi hagi aluseks on väidetav autorõiguste rikkumine – tüli keskmes on nn p2p tehnoloogia, mis kuulub Zennströmi ja Friisi uuele firmale Joltid ning millele on ühtlasi üles ehitatud Skype’i tarkvara.

Joltid lõpetas Skype’i litsentsi selle tarkvara kasutamiseks tänavu märtsis ning seni on vägikaikavedu selle otsuse üle toimunud Briti kohtus. Eile esitas Joltid hagi ka USA kohtusse, nõudes kohtukeeldu tehnoloogi kasutamisele ning kompensatsiooni. Hagi järgi kaotab Joltid autoriõiguse rikkumisest iga päevaga 75 miljonit dollarit, kirjutab Wall Street Journal.

eBay „tormiline suhe“ Skype’iga jätkub, tõdeb leht.

Friis ja Zennström lahkusid Skype’ist 2007. aastal, kaks aastat pärast seda, kui eBay Skype’i 3,1 miljardi dollariga ostis.

Kohtuvaidlused tehnoloogia üle varjutavad eBay plaani Skype 2 miljardi dollariga ära müüa – hiljuti teatasid ostusoovist investeerimisfirma Silver Lake, riskikapitalifirmad Index Ventures ja Andreessen Horowitzs ning Kanada pensionifond. Ka kõigi nende vastu on esitatud hagi – Zennström ja Friis väidavad, et ostutehingu üle läbirääkimisi pidades olid nad autoriõiguste rikkumisest teadlikud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara