Uudse tehnoloogiaga jäätmefirma sihib Saaremaa turgu

Jäätmefirma Adelan Prügiveod on valmis
pakkuma Saaremaal konkureerivat prügiveoteenust uudse tehnoloogiaga Molok, kui
leiab piisaval hulgal kliente, kelle tarbeks on mõtet oma tehnika saarele
tuua.

Uus tehnoloogia kujutab endast suurt metallmahutit, mis suures osas on süvistatud maasse. Mahutisse on paigaldatud spetsiaalsest materjalist kott, mis täitumise järel tõstuki abil prügiveokisse tühjendatakse. Uue süsteemi eeliseks võib lugeda nii head väljanägemist kui kokkuhoidu tänu väiksemale transpordikulule, kirjutas Meie Maa.
Kuressaare Pikk 60 korteriühistu juhatuse esimees Marek Schapel rääkis Meie Maale, et Molokit juba kasutavate linnade kogemus kinnitab prügiveo odavnemist.

Kuressaares korraldatud jäätmeveo ainuõigust omava OÜ Prügimees juhataja Riivo Asuja nentis, et Molok-süsteemil on omad plussid kindlasti, aga ka miinused. “Kotid kipuvad katki minema ja nende põhja kogunevad biojäätmed, sealt juba need putukad, kes lõpuks on jälle praami peal. Ka ei näe konteineri tühjendamisel, kas seal on õiged või valed asjad sees,” rääkis Asuja. “Mingil hetkel oleme ehk valmis sellega tegelema, aga see nõuab ka eraldi tehnikat, mis tähendab päris suuri investeeringuid, milleks me valmis ei ole,” lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

PASSWARE is looking for an OPERATIONS' MANAGER

Manpower OÜ

30. oktoober 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara