Endel Palla paneb Telekomi raha Leedu TEOsse

Osa Eesti Telekomi aktsiamüügist
teenitavast rahast investeerin ilmselt Leedu TEOsse, ütles telekomi
väikeaktsionär, ASi Harju Elekter nõukogu esimees Endel Palla.

"Kui palju Telekomi müügirahast börsile tagasi läheb, raske öelda. Enamus kindlasti," lisas ta. "Leedu telekomi säilitan ja ostan juurdegi. Nii et osa Eesti Telekomi rahast võib minna Leedu telekomi," rääkis ta.

Palla sõnul polnud ta Eesti Telekomi börsilt lahkumisega rahul. "Aga muud ei jäänud üle. Mina oleks kindlasti olnud edasi Eesti Telekomi investor, kui poleks sundülevõtmist olnud," kinnitas ta.

"Usun, et Eesti Telekomi aktsia hind oleks tulevikus kasvanud. Nad lihtsalt sattusid maailma majanduse auku ning rootslased kasutasid Eesti riigi rahavajaduse ära – saan neist aru," lisas Palla.

Eesti Telekom ei jõudnud Palla kinnitusel tal heaks investeeringuks saada. "Ostetud sai suhteliselt kallilt ning mul ei tekkinud isegi müügikasumit. Dividende on nad aastate jooksul muidugi maksnud – ma pole kokku liitnud –, aga müügihinda ei saanud tagasi," selgitas ta.

Palla avaldas kahetsust, et Tallinna börsile pole aastaid midagi eriti juurde tulnud. "Päris kõhnaks on börs jäänud, muutunud kahjuks mängubörsiks," sõnas ta.

Endel Pallale kuulus eraisikuna 30 000 Eesti Telekomi aktsiat, mille eest ta teenis aktsiaid TeliaSonerale müües ligi kolm miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara