EVEA president: kogenematul kasutajal kulub registris tunde

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) president Marina Kaas ütles, et bürokraatiaprotsessis vähekogenenul väikeettevõtjal võib riigi dokumendiregistrites kuluda vajaliku info leidmiseks tunde.

Kaas ütles, et registrid ei ole EVEA enda töös küll kõige olulisema tähtsusega, sest ministeeriumite ja teiste partneritega käib regulaarne suhtlemine ka teiste kanalite kaudu. Kuid neid kasutatakse näiteks siis, kui tahetakse aega kokkuhoides teada saada, mida teised sotsiaalpartnerid on mingil teemal arvanud.

Kaas arvas, et registreid võiks vaja minna näiteks ettevõtjal, kes on riigile mõne taotluse esitanud ning püüab selle menetlemisest ülevaadet saada. „Mina olen bürokraatiamasinas juba “vana kala”. Kuid külaaktivist või ettevõtja, kes pole registreid harjunud kasutama, võib seal veeta tunde enne, kui info üles leiab,“ sõnas Kaas.

Kuid ka Kaasi ennast häirib, et iga ministeeriumi register erineb teistest struktuuri ja vormi poolest. Samuti on lingi registrile paigutanud iga ministeerium oma äranägemise järgi. „Küll on see üldinfo, küll ministeeriumi struktuuri all. See tekitab segadust,“ lisas ta. „Oluline on, et registrid oleks ühtse struktuuri ja kujuga ning lihtsasti leitavad.“

Sageli võib probleemiks olla ka see, et kogu kirjavahetust ministeeriumiga ei pandagi veebi üles. Näiteks püüdis Kaas leida põllumajandusministeeriumi registrist üles e-kirju, kus EVEA tegi ettepanekuid maaelu poliitika parandamiseks, kui leidis kümmekonnast kirjast üles vaid paar.

Samuti on ta pidanud kokku puutuma sellega, et dokumendid assotsiatsiooni jaoks olulistel teemadel on kuulutatud asutuse siseseks kasutamiseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Itella Estonia otsib ÄRIPROTSESSIDE ARENDUSJUHTI

Itella Estonia OÜ

17. detsember 2017

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

Arvamused

Teabevara