Smartlink: riik lõpetas lepingu päev enne töö üleandmist

Smartlink soovis valmis tarkvaralahenduse RIA-le üle anda 1. veebruaril, kuid 29. jaanuaril informeeris RIA Smartlinki lepingu lõpetamisest, ütles ettevõtte juhatuse esimees Henrik Põder.

"RIA etteheited Smartlinkile põhinevad ajakavast mitte kinnipidamisel," sõnas Põder. "Tegelikult on kõik viivitused mõlemapoolselt aktsepteeritud ning tingitud tehnilistest iseärasustest, nende lahendamisest ja tööde algsest planeeritud oluliselt suuremast mahust," selgitas ta. 

Põder lisas, et Smartlink soovis valmis tarkvaralahenduse RIA-le üle anda 1. veebruaril, kuid 29. jaanuaril informeeris RIA Smartlinki lepingu lõpetamisest.

Tema sõnul sõlmisid Smartlink ja RIA ID-kaardi tarkvaraarenduse lepingu oktoobris 2008. "Leping koosnes 8 kuulisest arendusperioodist ja 36 kuulisest tarkvara toe perioodist. Kevad-suvel 2009 oli selge, et tarkvara arenduseks planeeritud mahud suurenevad oluliselt ning tarkvara valmimine võtab planeeritust rohkem aega."

"RIA ja Smartlink leppisid kokku, et oluline on projekt lõpuni viia ning tarkvara valmis saada. Uued tähtajad fikseeriti ka lepingulisadena ning lõpptähtajaks määrati 25. jaanuar 2010," ütles Põder.

ID-kaardi tarkvara puhul on äärmiselt oluline selle turvalisus ja ühildumine teiste infosüsteemidega (pangad, dokumendihaldused, ID-kaardiga sisselogimist ja autentimist nõudvad rakendused, jne), sõnas ta. "Smartlinki poolt loodud tarkvara on loodud kasutades avatud lähtekoodi ning platvormiülesena, mis tähendab, et tarkvara on võimalik kasutada paljude erinevate operatsioonisüsteemide ning veebilehitsejatega (kokku 28-l erineval operatsioonisüsteemil  ja –versioonil ja 9-l erineval veebibrauseril ja –versioonil)."

"Projekti kaasati mitmeid spetsialiste, kes on Eestis ka varasemalt ID-kaardi tarkvara arendusega seotud, sellisel kujul oli tegemist unikaalse koostööprojektiga," tõdes Smartlinki juhatuse esimees.

"Smartlinki hinnangul ei ole RIA poolne lepingu lõpetamine viitega tähtaegadest mitte kinnipidamisele põhjendatud. Smartlink on valmis sel teemal täpsemaid kommentaar andma peale juristidega konsulteerimist," märkis ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara