Tele2 hoiatab nuhkivate mobiiliviiruste eest

Mobiiliviirused on turvarisk neile ettevõtetele, mis lubavad töötajatel telefonist e-kirju lugeda või ligipääsu kontori intranetile, kirjutas täna oma blogis Tele2 tootearendaja Oliver Ojamaa.

Ta selgitab: "Paljud on küsinud nutitelefoni ostma asudes, et kas selle telefoniga ikka e-maili manuseid saab avada? Pilte, Wordi dokumente, PDFe?"

Ja vastas ise: "Ikka saab. Ainult, et sellel mugavusel on ka varjupool. Vahel proovitakse nende manuste sisse peita väikeseid instruktsioone, kuidas telefoni failisüsteemile ja salvestatud paroolidele ligi pääseda. Turvaauke tuleb ette igasuguses tarkvaras."

Sarnaselt arvuti pahavaraga uurivad nutitelefonide viirused, mis klahvidele vajutatakse, salvestavad info ja edastavad selle hiljem oma loojale. Neid, kes sellise info vastu huvi võivad tunda ja oskavad seda infot rahaks keerata, võib olla mitmeid, märgib Ojamaa.

Mitmed viirusetõrje programmid saavad hakkama rämpsposti filtreerimise ja rämps-SMSide ning kõnede haldamisega. Ühtlasi on oluline funktsioon kaotatud mobiili kauglukustus ning isiklikest andmetest puhastamine.

Ilma vastava kaitsetarkvarata võib telefoni kaotusega kaduda kontroll e-postkasti sisu või ligipääsu üle kontori sisevõrku. Sama on laiskusest telefoni salvestatud paroolidega.

Tele2 pole seni mängude allalaadimisel nutitelefoni saabunud viirustega kokku puutunud, kuid probleem on siiski tõsine.

Viirusetõrje programmi valikuks soovitas Ojamaa esmalt alla laadida tõrjetarkvara tasuta prooviversioonid. Viirusekahtluse puhul tuleks aga pöörduda oma operaatori klienditeeninduse või mobiiltelefoni hooldusfirma poole.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TTÜ otsib IT ARENDUSJUHTI

Tallinna Tehnikaülikool

12. detsember 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Arvamused

Teabevara