Apple ei nõustu Google’i populaarsusega

Apple seadis kahtluse alla viimased andmed, mis näitasid Google’i Android operatsioonisüsteemi kasutatavate nutitelefonide suuremat müügiedu võrreldes firma enda iPhone mudeliga.

Uuringufirma NPD uuringust selgus, et Androidi kasutatavate telefonide müük moodustas esimeses kvartalis USA turu kogumüügist 28% ning iPhone 21%, vahendab Reuters. Research In Motion (RIM) hõivas esikoha 36%-lise turuosaga.

Apple’i sõnul ei pakkunud NPD andmed terviklikku pilti. „Tegu on väga piiratud veebipõhise uuringuga, kus osales 150 000 USA tarbijat, ning see ei arvesta enam 85 miljonit iPhone’i ja iPod touchi klienti üle maailma,“ ütles Apple’i pressiesindaja Natalie Harrison.

Tema sõnul on iPhone maailmaturul kaugelt edukam Androidist ning juhtis tähelepanu IDC poolt avaldatud raportile, kust nähtus, et iPhone omab ülemaailmsel turul Nokia ning RIM-i järel 16,1%-ga kolmandat kohta.

„Meil oli rekordkvartal, kus iPhone’i müük tõusis 131% ning kuna see suvi tuleb meil iPhone OS 4.0 tarkvara välja, siis me ei näe hetkel, et konkurendid meile lähiajal järele jõuaks,“ ütles Harrison.

Apple’i tõi enda iPhone’i müüki 2007. aasta suvel ning on praeguseks müünud üle 51 miljoni eksemplari. Pärastlõunaks tõusis „õunafirma“ aktsia 2,05% 256,04 dollarini.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara