Eesti läheb digilevile üle kell 5 hommikul

Kõik Eesti telesaatjad lõpetavad vana analoogtelevisiooni edastamise 1. juuli hommikul kell 5, otsustas digilevi valitsuskomisjon.

Digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli sõnul on kehtivas ringhäälinguseaduses paika pandud küll Eesti digilevile ülemineku kuupäev 1. juuli, kuid mitte kellaeg. „Valitsuskomisjon määras ülemineku ajaks kell 5 varahommikul seepärast, et siis algab telekanalite jaoks 1. juuli saatepäev, kuid teleprogrammi jälgijate hulk on varastel hommikutundidel veel suhteliselt väike,“ selgitas Pihel.

Kui jaanuaris veedab Eesti inimene teleri ees keskmiselt umbes 4 tundi, siis juuli alguses vaevalt 3 tundi, nooremad inimesed veelgi vähem.

2010. aasta 1. juulil kell 5 lõpetavad kõik Eesti telesaatjad analoogtelevisiooni edastamise ning teleprogramme näeb tavaantenni kaudu ainult digitaalsena.

Selleks hetkeks peavad kõik need, kes näevad täna vaid kolme Eesti telekanalit, soetama endale digiboksi. Kui katusel antenni pole, tuleb ka see sinna paigaldada.

Tasuta Eesti telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2, Kanal 11) digitaalseks vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga. Kes on teenusepakkujatega nagu STV, Starman, Viasat jt juba liitunud, neid digilevile üleminek ei puuduta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Itella Estonia otsib ÄRIPROTSESSIDE ARENDUSJUHTI

Itella Estonia OÜ

17. detsember 2017

Arvamused

Teabevara