Nokia ja Yahoo löövad käed

Yahoo ja Nokia teatasid täna, et ühendavad jõud mobiilsete internetiteenuste pakkumiseks, sooviga tõhustada konkurentsi rivaalide nagu Google ja Apple vastu.

Alates 2010. aasta teisest poolest saab Yahoost eksklussiivne e-kirjade teenuste pakkuja Nokia telefonidel ning Nokia pakub omakorda kaarte ja navigatsioonisüsteeme Yahoole, vahendab Reuters.

Pressikonverentsil New Yorkis rõhutasid ettevõtted teenuste ampluaa laiendamist arenevatel turgudel klientidele, kes kasutavad  peamiselt mobiiltelefoni Internetis surfamiseks. Nokia omab mitmel areneval turul juhtpositsiooni, kuid endiselt pole maailma suurim mobiiltelefonide tootja kasvada Põhja-Ameerikas.

Nokia tegevdirektori Olli-Pekka Kallasvuo sõnul võib tihe koostöö Yahooga tuua just murrangu Ühendriikide turul. „Asukoht, kaardid ning navigatsioon pälvivad üha rohkem tähelepanu ning leiavad aina rohkem kasutajaid Ühendriikide turul,“ ütles Kallasvuo. „See on üks samm, mille me astume, et tugevdada enda positsiooni USA-s.“

Mobiilteenuste osakaal on viimaste aastatega oluliselt kasvanud pärast selline firmade nagu Google ja Apple turuletulekut. Nokia on viimase paari aastaga enam kui 10 miljardit dollarit investeerinud enda äriklassitelefonide ning internetiteenuste arendamiseks. Sarnaselt on Yahoo kaotanud palju kliente Google’ile, kelle Android operatsioonisüsteeme kasutavad teiste seas ka Motorola ja HTC.

Keskpäevaks püsis USA aktsiaturgudel Nokia aktsia hind muutumatuna 10,07 dollari peal ning Yahoo aktsia hüppas 1,9% 15,76 dollarini.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara