Ericsson andis üle esimese Eestis tehtud tugijaama

Ericsson andis eile üle esimese Eestis tehtud uue põlvkonna tugijaama, mille järglased hakkavad Ericssoni Tallinna tehasest minema kogu maailma.

Tugijaam võimaldab inimestel kasutada uusi täiendavaid mobiilsete lairibavõrkude teenuseid. "Meie intensiivne ettevalmistustöö uue põlvkonna tugijaamade tootmisega alustamiseks on ära tasunud ja esimene uhiuus tugijaam on üleandmiseks valmis," ütles Ericssoni Tallinna tehase juht Jonas Ygeby.

"Tegemist on uue põlvkonna mobiilse lairibavõrgu olulise komponendiga, mida kasutavad operaatorfirmad kogu maailmas," ütles Ericsson Eesti juhatuse esimees Veiko Sepp.

Esimene toode läks EMT-le ja selle võttis vastu ettevõtte juhatuse esimees Valdo Kalm. "EMT tegi aasta alguses küll Eesti esimese 4G testi, kuid kuna Eestis praegu veel 4G kommertssagedusi jagatud ei ole, siis esialgu saavad seadmed tööd EMT kiirelt arenevas 3,5G mobiilse interneti võrgus, mis käesoleva aasta jooksul katab 60% Eesti territooriumist ja 90% rahvastikust," selgitas ta.

Esimese seadme üleandmisel osales ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. "Ericssoni tehase väärtust Eestile ja Eesti ekspordile on raske üle hinnata. Lisaks majandussurutise ajal loodud uutele töökohtadele tähendas selle maailma tipptegija tehase avamine Eestis omamoodi kvaliteedimärki meie ettevõtluskeskkonnale," ütles ta.

Ericssoni Tallinna tehas alustas 2009. aasta augustis ettevalmistust uue põlvkonna lairibaseadmete tootmiseks. Tänaseks on läbitud uute liinide paigaldamine, seadistamine ja testimine ning tootmine käivitatud. Ericsson annab Eestis tööd 1429 inimesele, neist tehases töötab 1237 inimest.

Uue põlvkonna tugijaam RBS60000 võimaldab üles ehitada neljanda põlvkonna mobiilsidevõrke ja samaaegselt moderniseerida ka olemasolevaid 2G ja 3,5G võrke.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Arvamused

Teabevara