EK: telekommunikatsiooniturg ei toimi ikka veel

Euroopa Komisjoni aruanne telekommunikatsioonieeskirjade kohta näitab, et telekommunikatsioonituru konkurentsivõime on suurenenud, kuid turu korralikuks toimimahakkamiseks tuleb veel palju ära teha.

Muu hulgas on probleemiks liikmesriigiti erinevad lahendused sellistele konkurentsiprobleemidele nagu valguskaablivõrkudele juurdepääsu reguleerimine või arvutused, mille alusel kehtestatakse telekommunikatsiooniteenuste tasu, teatas komisjon. Sellise regulatiivse ebakindluse tõttu võib olla keeruline viia ellu suuri investeeringuid eeldavaid infrastruktuuriprojekte.

Euroopa Komisjoni asepresident ja digitaalarengu volinik Neelie Kroes ütles aruannet tutvustades: „Tänu juhistele, mis komisjon on riikide telekommunikatsioonisektori reguleerivatele asutustele andnud, on eeskirju rakendatud piisavalt ühtemoodi ja prognoositavalt, et tagada investorite usaldust.”

Telekommunikatsiooniturg  on konkurentsile avatud ning ELi elanikud ja ettevõtjad saavad valida suurema hulga ja soodsamate hindadega teenuste vahel. Eeskirjade ühesuguse rakendamise ja ELi ühtse telekommunikatsioonituru nõuetekohaseks toimimiseks peab reguleerimine Kroesi sõnul olema veelgi koordineeritum.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara