Zone.ee avalikustas Eesti domeenide hinna

OÜ Zone Media juhatus kinnitas Eesti maatähisega .ee-lõpuliste domeenide registreerimise lõpphinnaks 307 krooni ja 50 senti, millele lisandub käibemaks.

"Domeeni registreerimise hinna peamine komponent on 285kroonine registritasu, mida nõuab meilt Eesti Interneti Sihtasutus. Märkimisväärselt kõrge registritasu tõttu oleme sunnitud .ee-lõpuliste domeenide registreerimist esialgu teiste teenuste arvelt doteerima. Kui me seda ei teeks, võiksid tarbijad hinnaðoki tõttu hakata Eesti maatähisega domeenidest loobuma," selgitas ettevõtte juht Martti Varik.

Kuni juuli alguseni on .ee-lõpulisi domeene võimalik registreerida tasuta, kuid 5. juulist algava ja kuus kuud kestva üleminekuperioodi käigus tuleb ka kõik seni Eestis registreeritud ligi 80 000 domeeni ümber registreerida.

Variku sõnul tasub vältida suurt tormijooksu juuli alguses. "Tahaksime taotlusi hakata peagi vastu võtma, kuid seda ei saa teha seni, kuni Eesti Interneti Sihtasutus ei ole avalikustanud blokeeritud ja reserveeritud domeenide nimekirju ja ülddomeenides domeeninime registreerimise eritingimusi. Kuna need on domeenireeglistiku lahutamatuks osaks, ei tohiks nendeta ükski registripidaja taotluseid veel vastu võtta," rääkis ta.

Uus domeenide registreerimise kord toob lisaks hinnale endaga kaasa muidki olulisi muudatusi:

* üks isik võib endale registreerida mitu domeeni;
* domeene saavad endale registreerida ka eraisikud;
* domeene saavad registreerida välismaised registreerijad;
* domeeni registreerimine muutub tähtajaliseks (1 aasta).

Zone.ee juhib ühtlasi tähelepanu, et vastavalt Eesti Interneti SA nõuetele tuleb kõikide registreerijate isik tulevikus tuvastada. Seega on soovitatav, et igal domeeni registreerijal oleks käepärast kehtiv ID-kaart või Mobiil-ID, koos autentimiseks ja allkirjastamiseks vajalike koodide ja riistvaraga.

Ühtlasi langetas Zone Media vähemalt kolmeks kuuks Euroopa Liidu tähisega .eu-lõpuliste domeenide registreerimistasu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Teabevara