Ainult viiendik .ee domeenidest ümber registreeritud

Uuendamist vajavaid domeene oli reformi alguses 80 000. Tänaseks on neist ümber registreeritud 20%, teatas registripidaja Zone.ee

Eesti suurim domeenide registripidaja Zone.ee teatel on alanud Eesti tippdomeeni reformi kuues ja seega viimane kuu.

Vastavalt käesoleva aasta suvel kehtima hakanud .EE-lõpuliste internetiaadresside korrale, tuleb kõik enne 5. juulit registreeritud .ee domeenid ümber registreerida.

Tippdomeeni registrit haldav Eesti Interneti SA andis domeenide senistele omanikele registreeringu uuendamiseks pool aastat ja see aeg saab peagi läbi. Juba 5. jaanuarist alustatakse ümberregistreerimata domeenidele kustutamismenetlust.

Uuendamist vajavaid domeene oli reformi alguses 80 000. Tänaseks on neist ümber registreeritud 20%.

“See, et 80% ümber registreerimist vajavatest domeenidest on reformi lõpu eel ümber registreerimata, näitab, et suurpuhastuse järel oli tungiv vajadus, sest domeeniregister on täis aadresse, millest keegi ei hooli,” kommenteeris reformi kulgu Zone.ee tegevjuht Martti Varik.

“Võimalik, et mõned inimesed on ümber registreerimist edasi lükanud, kuna ei tea täpselt, mida see endast kujutab. Tegelikult on tegu on üsna sirgjoonelise protsessiga, mille käigus tuleb üle vaadata domeeni omaniku andmed, täpsustada kontaktandmeid ja allkirjastada ümberregistreerimise taotlus. Ainus etapp, mis võib mõnele registreerijale veidi keerukamaks osutuda, on taotluse allkirjastaja esindusõiguse tuvastamine, kuid oleme ka selle suures osas automatiseerinud,” julgustas Varik domeeniomanikke tegudele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara