Elioni sidekatkestuse põhjustas teenusruuteri rike

Elioni laupäevase sideteenuse häire põhjustas teenusruuteri riistvara rike.

„Probleeme teenusega põhjustas teenusruuteri riistvara rike, mille täpseid põhjuseid uurime koostöös seadme tootjatega,“ teatas Elion. „Seade ei lakanud töötamast, vaid tekitas töötamise ajal häireid teistes võrguseadmetes, mis tegi vea avastamise ja lokaliseerimise keeruliseks. Tegemist ei olnud tuumikvõrgu seadmega.“

Laupäeval kell 10:47 avaldus Elioni teenusvõrgus rike, mis tingis võrgu ebastabiilsuse üle Eesti.

DigiTV vaatamisel ja VoIP telefoniga helistades tekkisid häireid ja esinesid lühiajalised katkestused ajavahemikul 10:47 – 12:20. Lisaks esines sel ajavahemikul ka häireid kaardimaksetega ja EMT mobiilse andmeside töös. Internetiteenus oli üle Eesti valdavalt töökorras, samuti töötasid analoog- ja digitelefonid.

Kell 12:20 lokaliseeriti rike seadmes, mis mõjutas Ida-Harjumaa, Viimsi ja Lasnamäe ühendusi ning osalised häired mujal Eestis digiTV ja VoIP teenustes kõrvaldati.
Viimasena taastasime ühendused Ida-Harjumaal, Viimsis ja Lasnamäel, kus digiTV ja VoIP-kõned toimisid taas tavapärasel viisil alates kell 13:45.

Elion lubab teha omalt poolt kõik, et ehitada oma võrk töökindlamaks. “Käesoleval aastal investeerime võrgu arendustöödesse rohkem kui 20 miljonit eurot,” teatas Elion. 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara