Eesti on internetivabadusega esirinnas

USA organisatsioon Freedom House avalikustas maailma erinevate riikide internetivabaduse pingerea, kus tabeli tipus oli Eesti ning viimasel kohal Iraan.

Freedom House tegi uuringu, mille eesmärk on määrata kindlaks peamised arengusuunad internetivabaduses 37 riigis.

Vastavalt Freedom House’i hinnangule oli Eesti internetivabaduse tabeli tipus ning sai 10 punkti, millele järgnesid USA 13 punktiga ja Saksamaa 16 punktiga. 

Freedom House’i internetivabaduse aruandes analüüsitakse lähemalt kolme põhilist internetiga seotud vabadust: piirangud interneti kättesaadavusele (tehniline, regulatiivne ja majanduslik piirang); piirangud elektroonilise info kättesaadavusele (tsenseerimine ja blokeerimine); interneti kasutajate õiguste rikkumine (sõnavabadus).

Freedom House’i andemetel on viimase viie aasta jooksul internetikasutajate arv kahekordistunud. Raporti autorid viitavad sellele, et praegu kasutab valdav enamus maailma netikasutajatest aruande kohaselt piiratud või osaliselt piiratud internetti ning vaba kasutusega riike jääb pigem vähemaks, kui tuleb juurde.

Freedom House´i pingereas on selliseid riike, kus raporti autorid näevad internetivabaduse halvenemist, nendeks on Jordaania, Venemaa, Tai, Venezuela ja Zimbabwe.

Pingerea TOP 10:

Eesti 
USA 
Saksamaa
Australia 
Suurbritannia
Itaalia
Lõuna-Aafrika
Brasiilia
osa Kenyast
osa Mehhikost

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara