Zennström ja Friis teenisid Skype'i müügiga ligi miljard dollarit

Skype'i müügist Microsoftile saadud 8,5 miljardist dollarist umbes miljard läheb Skype'i asutajate Niklas Zennströmi ja tema partneri Janus Friisi taskusse.

8,5 miljardit dollarit on kõva hind võrreldes sellega, mis seni Skype'i eest makstud on, kirjutab WSJ müüki analüüsides.

Näiteks eBay maksis aastal 2005 Skype'i eest 2,6 miljardit dollarit ning müüs selle neli aastat hiljem 1,9 miljardi eest tagasi, jättes endale siiski alles 30protsendilise osaluse.

Skype'i asutajad Niklas Zennström ja Janus Friis teenisid uue tehinguga ligikaudu miljard dollarit. Suurim võitja on ajalehe WSJ hinnangul investeerimisfirma Silver Lake Partners, kelle käes oli 39% Skype'ist.

Suuruselt teine osanik oli eBay 30%ga, järgnesid 12% Canada Pension Plan Investment Board, riskikapitalifirma Andreessen Horowity 3% ja investeerimisfirma Joltid Ltd 14%ga.

Zennströmil ja Friisil on Joltidis kummalgi 18,75% osalus.

Silver Lake'i tegevjuht Egon Durban ütles, et Silver Lake teenib müügist vähemalt 2 miljardit dollarit. Ka eBay teenib korralikult, tema osa on väärt ligikaudu 2,55 miljardit, pluss 125 miljonit Skype'i investoritele antud laenuna.  

Canada Pension Plan investeeris 15% osalusse 300 miljonit ning loodab tagasi saada 930 miljonit. Andreessen Horowitz investeeris ligikaudu 50 miljonit ning enam kui kolmekordistas selle summa.

"Inimesed alahindasid Skype'i ja nad ei hinnanud selle väärtust," ütles kapitalifirma asutaja Marc Andreessen WSJ-le.
 
Skype saab nüüd Microsofti kontserni osaks. Microsoft plaanib ühendada Skype'i oma teiste olemasolevate toodetega - alates nutitelefonide operatsioonisüsteemist Windows Phone kuni e-posti programmini Outlook.

"Üheskoos arendame me reaalajas toimuva meelelahutuse tulevikku," ütles kontserni juht Steve Ballmer. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Teabevara