Garage48 võitja: läheme ideega lõpuni

Idufirmade paarispäevaku Garage48 võitnud järjekorramõõtja Qminder idee autor Markko Karu lubab võidutööd edasi arendada ja seda müüma hakata.

Kui suure üllatusena võit tuli?

Teiste töid näed sa kõrvaltvaatajana, oma asja seestpoolt ja nii näed sa enda vigu rohkem kui tugevusi ja sedapidi tuleb võit alati üllatusena. Antud 48 tunni jooksul valmisid Tartus väga erinäolised lahendused, mille omavahelist paremusjärjekorda oli pärast esitlusi väga raske hinnata. Ei olnud vähimatki tunnet enda töö paremusest, pigem heameel sellest, et olime asja valmis saanud ja see oli samaväärne teistega.

Olid võitnud idee autor?

Tulin sellele konkursile kogemusega kevadel toimunud „TeamUp“ tootearenduspäevast, kus toimunu andis ettekujutuse sellest, millise ideega oleks hea endale meeskonda kaasata. Olulisem, kui idee mõttekus, on selge pilt sellest, mida ootad meeskonnaliikmetelt ja nemad saavad ise aru sellest, kuidas nad saavad kaasa aidata. Ja meie meeskond kogunes põhimõtteliselt juba enne ideede esitlust ning paar liiget lisandus peale esitlust loetud sekunditega. 

Mis oli võistluse raskeim hetk?

Idee lõppesitluse tehniline toimivus. Kuna tegemist on tehniliselt keeruka lahendusega eri platvormide ühildamisel, tekkis suur ärevus sellest, kas saalis õnnestub demonstreerida töötavat süsteemi.

Mis läks oodatust-kardetust lihtsamalt?

Meeskonna koostamine ja rollijaotus. Meie meeskond kogunes loetud sekunditega ja töötas suurema osa ajast nii, et igaüks oli maksimaalselt hõivatud oma lõiguga. Kõik klappis. Lisaks oli meie omavaheliseks suhtluskeeleks inglise keel, kuna meeskonnas oli ka üks lätlane. Harjusime keelega sedavõrd, et rääkisime omavahel inglise keeles ka siis, kui Kristapsit hetkel toas ei viibinud.

Þüriiliikme Taavet Hinrikusele valmistas üllatuse, et nädalavahetusega ideega nii kaugele jõudsite, et see on haruldane. Kuidas ise 48 h jooksul saavutatuga rahule jäite?

See oli ulmeliselt hästi planeeritud sooritus. Paar tundi lisaks oleks ka võimaldanud kõrvaldada paar puudust aga põhimõtteliselt suutsime selle ajaga teostada absoluutse maksimumi.

Mida enda meeskonna ja tulemuse nn võtmeks peate, mis õnnestumise tagas?

Selge idee, selge plaan ja ühtlane tase kompetentsides.

Hetkel veel küll vaid päev möödas, kuid kas plaanite Qminderi arendamise ja müügiga jätkata?

Jah, püüame lähipäevadel kõrvaldada olemasoleva lahenduse probleemid, mis võimaldab seda huvitatud ettevõtetele reaalajas tutvustada, siis dokumenteerime tehtud lahendused ja seejärel tekib meil arendusprojekt, mida on võimalik lisaks teenusepakkujatele ka võimalikele investoritele esitleda. Toode on reaalne ja meil on plaan sellega lõpuni minna.

 TAUST

Garage48 auhinnatud tööd
Qminder – üldvõitja ja Nokia arenduspreemia võitja
Näitab järjekorra pikkust lisaks eesootavate inimeste arvule ka ajas.
Lisainfo: http://qminderapp.com
Meeskond: Markko Karu, Rauno Rüngas, Janno Stern, Siim Raud, Kristaps Grinbergs, Martin Verrev

Take OR Leave it – publiku lemmik
Lihtne mobiilirakendus, mis aitab kõhklushetkedel – näiteks mis teksapaar või kingad valida – sõprade seas hääletuse korraldada.
Lisainfo: http://takeorleave.it
Meeskond: Martin Grüner, Jaanus Sakkis, Helen Kokk, Hannes Lents, Kristjan Vedel, Gert Vesterberg

Shakebeet – Nokia arendusauhind
Valib nutitelefonist muusika selle rütmi järgi, millega kasutaja telefoni raputab. Näiteks joostes, peol või lihtsalt lõbusal hetkel.
Lisainfo: http://shakebeet.com/
Meeskond: Konstantin Tretyakov, Jevgeni Martjushev, Priit Tamboom, Veli-Johan Veromann, Mihkel Virkus, Jüri Kaljundi

WeatherMe – uuenduslikkuse auhind
Professionaalne ja individuaalne ilmaäratusteenus. Annab kasutajale – näiteks talunik, sportlane jt – teada, kui ilm jõuab mingite ette seatud parameetriteni.
Lisainfo: http://weatherme.eu  
Meeskond: Vahur Meus, Elmer Joandi, Mihkel Uba, Martin Rand

Facebook sinu teleris – eriauhind „esimesena müügile“
Facebooki rakendus Elioni Ip-telekanalile nuti-TV, millel igakuiselt 330 000 vaatajat.
Lisainfo: www.facebook.com/elionettevotted
Meeskond: Arnel Pällo, Kaiko Kaur, Kaspar Kalve, Marko Praakli, Paul Kristjan Lilje

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara