Google ei ostnudki Motorolat vaid patentide pärast

Google’i juhatuse esimees Eric Schmidt sõnas täna, et otsingumootorigigandi 12,5 miljardi dollarilise Motorola ostu põhjuseks ei olnud üksnes patentide omandamine, vaid soov saada ka kontroll nutitelefonide tootmise üle, kirjutas uudisteportaal Bloomberg.

„Me tegime seda rohkema kui vaid patentide pärast. Motorola meeskonnal on mõned imelised tooted,“ kommenteeris Schmidt Google’i otsust nutitelefonide valmistaja ära osta.

Tehingu laiem eesmärk on aidata Google’il laieneda nutitelefonide turule, pakkudes samal ajal Apple’i iPhone’idele võrdväärset konkurentsi. Samas saab Google tehinguga kaasa  ka üle 17 000 varasemalt Motorola omanduses olnud patendi, mis võivad osutuda kasulikuks Android-platvormi kaitsmisel kohtuvaidluste eest.

Ühtlasi ülistas Schmidt oma tänases intervjuus endist Apple’i tegevjuhti Steve Jobsi, öeldes, et Jobs on vähemalt viiekümne aasta lõikes olnud parim ettevõtte tegevjuht. „Me oleme kõik Apple’i meeletust innovaatilisusest kasu lõiganud. Ja ma ütlen seda kui väga uhke endine Apple’i juhatuse liige,“ sõnas Schmidt.

Eric Schmidt oli varasemalt paralleelselt Apple’i juhatuse liige ja Google’i tegevjuht, kuid otsustas Apple’i juhatusest lahkuda, kui kaks ettevõtet 2009. aastal liialt konkureerima hakkasid. Google’i laienemine arvuti- ja mobiilitarkvara valdkonda tegi neist Apple’i toodete, sealhulgas 2007. aastal turule toodud iPhone’i, otsese konkurendi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara