Bang & Olufsen toob arenduskeskuse Eestisse

Taani eksklusiivse audio- ja vidoetehnika tootja Bang & Olufsen'i seadmeid hakatakse lisaks programmeerimisele ja testimisele osaliselt ka arendama Eestis, kirjutab news2biz Estonia.

Bang & Olufsen teatas, et koondab 25 töötajat oma arenduskeskuses Aarhusis Taanis.  Vastavalt ettevõtte esindajate ütlustele veebilehel elektronikbranchen.dk, tuuakse osa nendest kohtadest üle Tallinnas asuvasse ettevõttesse BO-Soft.

Bang & Olufsen'i kommunikatsioonijuht Tommy Jakobsen ütles news2bizile, et ta ei saa konfidentsiaalsuse tõttu anda mingit informatsiooni ettevõtte plaanide kohta Eestis või allhanke plaanide kohta üldiselt. 

Bang & Olufseni majandusaruannetest selgub, et ettevõte alustas koostööprojekte Eestis  2005.-2006. aastal, 2006.-2007. aastal omandasid nad osaluse firmas BO-Soft, mis asutati 2006. aastal. 2010.-2011. aasta aruandes teatas Bang & Olufsen, et on võtnud üle 100% BO-Soft’ist.

BO-Softi käive ulatus 31. märtsil 2011 lõppenud majandusaastal 2,3 miljoni euroni ning kasum oli 0,3 miljonit eurot.  Ettevõttes töötab 38 inimest.

Viimasel majandusaastal teenis Bang&Olufssen 28 miljonit Taani krooni kasumit (3,76 miljonit eurot). Ettevõte pakub tööd 2000 inimesele ja selle peamine tootmisüksus asub Taanis Strueris.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara