2012 tuleb suur interneti-IPO aasta

Tuleval aastal on Facebooki ja Yelpi juhtimisel oodata suurimat internetifirmade aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) aastat pärast 1999. aastat.

Kindlasti testib saabuv aasta IPOde nõudlust, sest sel aastal turule tulnud Zynga ja Pandora Media on investorite raha selgelt kaotanud, kirjutab Bloomberg.

Facebook on praegu kaalumas läbi aegade suurimat IPOt ja ametlikud andmed näitavad, et vähemalt 14 internetiga seotud firmat plaanivad aktsiad börsile tuua.

Kokku võib sektor järgmisel aastal investoritelt korjata 11 miljardit dollarit. Tegu oleks suurima summaga pärast 1999. aastat ehk enne internetimulli lõhkemist, mil börsilt korjati 18,5 miljardit dollarit.

Samas ei ole IPOde jaoks parim aeg. Kuigi Facebookiga eesotsas näitavad internetifirmad tugevat käibe kasvu, siis kasvanud volatiilsus ja Euroopa võlakriis on vähendanud IPOde arvu üle maailma, mis sel aastal on niigi juba 38% kukkunud.

"Tehnoloogia on jätkuvalt sektor, kus võid turust kiiremat kasvu kogeda vaatamata nõrgale üldturule," ütles Barclaysi kapitaliturgude kaasjuht David Erickson. "Võime näha rohkem IPOsid, kui Euroopast tuleb mingi lahendus või stabiilsem keskkond rahustab investoreid üleüldise turu suhtes," lisas ta.

Sel aastal koguti IPOdega üle maailma 155,8 miljardit dollarit, samas kui aasta varem saadi investoritelt kätte 252 miljardit. USAs kukkus IPOdega teenitud summa 10%, 38,8 miljardi dollarini.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara