Apple'i uus juht teenib rohkem kui Jobs

Kui Apple'i eksjuht Steve Jobs töötas aastapalgaga 1 dollar, siis Apple'i uus juht Tim Cook saab sama töö eest 900 000 dollarit, lisaks soliidsed aktsiaoptsioonid.

Apple Inc tegevjuht Tim Cook saab 2011. aasta eest kompensatsiooni 378 miljonit dollarit. Sellest 376,2 miljonit aktsiaoptsioonidena, vahendab Bloomberg. Cooki põhipalk oli läinud aastal 900 000 dollarit. 

Apple juhatuse esimees Art Levinson pakkus enda sõnul Cookile aktsiaoptsioone, et olla kindel et Cook ei laseks end ahvatleda teistest tööpakkumistest. Ka Steve Jobsil, kes andis ohjad Cookile enne oma surma oktoobris üle, oli olnud oma sõna öelda.

Cook ei ole ainus Apple'i tegevjuhtidest, kes saab miljonitesse dollaritesse ulatuvaid hüvitisi aktsiaoptsioonide kujul.

Nii sai tarkvara tegevjuht Scott Forstall, riistvara juht Bob Mansfield ja finantsjuht Peter Oppenheimer, turundusjuht Phil Schiller, peajurist Bruce Sewell ja tootmisjuht Jeff Williams igaüks 150 000 piiratud aktsiat, mille nad saavad realiseerida ajavahemikus 2013 kuni 2016. Internetitarkvara juht ja asepresident Eddy Cue sai 100 000 aktsiat, lisaks 100 000 mille sai läinud aastal pärast asepresidendiks edutamist. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara