TTÜ kuues õppehoone sai nurgakivi

Täna sai nurgakivi Tallinna Tehnikaülikooli kuues õppehoone, hakkavad valdavalt paiknema mehaanikateaduskonna, materjaliteaduste instituudi ja avatud ülikooli ruumid.

„Pärast analüüsi pidas TTÜ otstarbekamaks 1986. aastal ehitatud kuues õppehoone osaliselt lammutada ja asendada see kaasaegse teadus- ja õppeotstarbelise hooneosaga. Uue õppehoone valmimisega lõpeb TTÜ arengukava plaanipärane selle osa realiseerimine, mille eemärgiks oli kogu ülikooli teaduse ja õppetöö koondamine Mustamäe ülikoolilinnakusse,“ ütles TTÜ rektor Andres Keevallik.

Uues õppehoones hakkavad valdavalt paiknema mehaanikateaduskonna, materjaliteaduste instituudi ja avatud ülikooli ruumid. Hoone projekti autor on arhitekt Velle Kadalipp, ehitaja on Skanska EMV AS.

„Meie jaoks on tegemist tähtsa sündmusega, sest TTÜ 5. ja 6. korpuse projekteerimis- ja ehitustöövõtuleping on meie portfelli üks kaalukamaid,“ sõnas Skanska EMV juhatuse esimees Andres Aavik.

2013 kevadsemestril valmiva hoone pindala on 9964 m2. See moodustab esimese järgu 15,5 miljonit eurot maksvast ja 2014. aasta kevadel valmivast ning lisaks eelpoolnimetatule veel viienda õppehoone rekonstrueerimist sisaldavast koguprojektist.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara