SAP lubab jõudsale kasumikasvule lisa

Saksamaa tarkvaragigant SAP teatas oluliselt kasvanud neljanda kvartali kasumist ja ütles, et ootab kehva majanduse kiuste kasvu jätkumist.

SAP teenis kvartaliga 1,2 miljardit eurot, samas kui aasta tagasi teeniti vaid 434 miljonit, kirjutas Wall Street Journal. Ettevõtte käive kasvas aastatagusega võrreldes 4,06 miljardilt 4,5 miljardi euroni.

Firma sõnul kasvab tarkvara ja tarkvaraga seotud teenuste osutamine, mille alla kuulub ka uute litsentside väljastamine ja hooldamine, sel aastal 10-12%. Terve aasta peale loodab firma teenida tegevuskasumit vahemikus 5,05-5,25 miljardit eurot. Läinud aastal oli vastav number 4,71 miljardit.

SAP on seni suutnud väga hästi vastu panna majanduskeskkonna nõrgenemisele. Nädalad tagasi teatas firma, et ületas 2011. aasta käibe ja marginaali prognoosid tänu litsentsimüügi 16% kasvule. Firma teenis sellega viimases kvartalis 1,74 miljardit eurot.

"2012. aastasse sisenedes on meil suurepärane impulss," ütlesid firma kaastegevjuhid Bill McDermott ja Jim Hagemann Snabe.

Läinud aastal oli SAP käive 14,26 miljardit eurot ning firma kavatseb selle numbri 2015. aastaks kasvatada 20 miljardi euroni. Seejuures loodab firma kasvatada kasumimarginaali 35%ni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara