Euroopa Komisjon algatas Samsungi suhtes uurimise

Euroopa Komisjoni konkurentsiametnikud on algatanud uurimise, et selgitada välja, kas Samsung Electronics Co pole kuritarvitanud oma monopoolset positsiooni ja piiranud teatud patentide puhul litsentside kättesaadavust teistele mobiiltelefonide ja tahvelarvutite tootjatele, moonutades konkurentsi.

Euroopa Komisjon teatas, et uurib, kas Samsung on rikkunud kohustust väljastada telefonide põhiliste standardsete komponentide patentide kasutamiseks litsentsid „õiglastel, mõistlikel ning mittediskrimineerivatel tingimustel“, vahendas agentuur Bloomberg.

Komisjon reageeris selle peale, et Samsung esitas eelmisel aastal Euroopa kohtutesse mitu kaebust patendiõiguse rikkumise kohta.

Apple ja Samsung on teineteise kohta hagisid esitanud vähemalt kümnes riigis. Juriidilised lahingud on muutunud seda ägedamaks, mida enam tarbijaid nutitelefone ja tahvelarvuteid kasutama on hakanud.

Samsungi taotlus tahvelarvuti Galaxy 10.1 müügikeelu tühistamiseks Saksamaal, mille tingis Apple’i võit vaidluses intellektuaalse omandi üle, lükati täna tagasi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara