EMT: m-internet kasvas oodatust kiiremini

Mobiilses internetis oli kasv oodatust kiirem ning suurem, muudes valdkondades aga plaanipärane, kommenteeris EMT äsja avaldatud mulluseid majandustulemusi.

Ettevõtte tänavu käive kasvab samuti, kuid kasumlikkus jääb tõenäoliselt mullusega samale tasemele. Suurimaks kasvuvaldkonnaks on kindlasti mobiilne internet. Mobiilses internetis valitseb trend „sama raha eest rohkem või väikese lisaraha eest palju rohkem“, st kasvavad kiirused ja mahud.

EMT lubab tänavuseks eelkõige rändlushindade jätkuvat alanemist. Kuna EMT kuulub Euroopa suuruselt viiendasse telekommunikatsiooniettevõttesse, mis tegutseb 20 riigis, võimaldavad rahvusvahelised läbirääkimised soodsaid hinnalepinguid. Näiteks eelmise aasta lõpus alandas EMT tänu sellele Venemaa rändlushindu kuni 90%.

EMT investeeringud jäävad tänavu 2011. aastaga samasse suurusjärku. Põhilised investeeringud suunatakse 4G võrgu kiiresse väljaehitamisse ja 3,5G/2G võrgu jätkuvasse parendamisse, mis on vajalik nii seoses kasutajate arvu kui ka nende nõudmiste kasvuga.

EMT käive kasvas 2011. aastal eelmise aastaga võrreldes 3% ning ulatus 178 miljoni euroni. Kasv kiirenes aasta teises pooles, ulatudes neljandas kvartalis 6%ni.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara