Lõuna-Euroopa kahjustas Vodafone'i kvartalit

Maailma suurim telekommunikatsioonifirma Vodafone tegi kolmandas kvartalis oodatust kergelt nõrgema tulemuse, sest tugeva arenevate turgude ja Põhja-Euroopa tulemuse nullisid ära nõrk Hispaania ja Itaalia.

Vodafone säilitas terve aasta väljavaate. Firma teatel oli teenuste orgaaniline kasv 0,9%, samas kui Reutersi küsitletud analüütikud ootasid kasvu 1,1%.

Oodatust kehvem oli ka Euroopa orgaaniline käibekasv, mis kukkus 1,7%. Peamiseks põhjuseks Itaalia, Hispaania ja Kreeka tarbijad, kes tunnetavad halbu aegu ning see vähendas firma kahe suure Põhja-Euroopa turu ehk Suurbritannia ja Saksamaa tulemusi.

Analüütikud ootasid, et Euroopa käive kukub Vodafone'il 1,4%. Seejuures olid eriti nõrgad Hispaania ja Itaalia, kus käive kukkus vastavalt 8,8% ja 4,9%.

"Probleemide üks põhjus on Itaalia," ütles Espirito Santo analüütik Will Draper Reutersile. "Kuigi Hispaania on ka halb, siis numbrid on oodatust veidi paremad. Numbrid jäävad konsensusele kergelt alla, kuid vahepeal on ilmselt Itaalia tarbijakindlus oluliselt kahanenud," lisas analüütik. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara