Hewlett-Packard teenis kvartaliga 30 miljardit tulu

Hewlett-Packard teenis 31. jaanuaril lõppenud majandusaasta esimeses kvartalis 30 miljardit USA dollarit puhastulu, mis on 7% vähem kui aasta tagasi.

Tulu aktsia kohta (EPS) vähenes 38 protsenti, 0,73 dollarile. Maksujärgseid kulusid mitte arvestades (non-GAAP) langes tulu aktsia kohta 32%, 0,92 dollarile. Esimese kvartali non-GAAP tulemused ei sisalda 19 senti aktsia kohta maksudejärgset kulu, mis on seotud immateriaalse põhivara amortisatsiooni ning restruktureerimis- ja ülevõtmistasudega.

HP Ameerika piirkonna tulud vähenesid esimeses kvartalis 9%, 13,2 miljardi dollarini, Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonnas 4%, 11,7 miljardi dollarini ning Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas 10%, 5,2miljardi dollarini. Valuutakursi muutusega korrigeerides oli tulude langus Ameerikas 8%, Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas 5% ning Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas 12%.

Väljapoolt USAd teenitud tulud moodustasid esimeses kvartalis 66% HP kogutulust. Seejuures vähenesid Brasiiliast, Venemaalt, Indiast ja Hiinast teenitud tulud 13%, moodustades 10% HP kogutuludest.

Teise kvartali tuluks aktsia kohta prognoosib ettevõte 0,68-0,71 dollarit raamatupidamistava järgi ning non-GAAP tuluks 0,88-0,91 dollarit. Non-GAAP tulemused ei sisalda maksudejärgset tulu 20 senti aktsia kohta.

HP ootab kogu 2012. aasta tuluks aktsia kohta ligikaudu 3,20 dollarit raamatupidamistava järgi ning vähemalt neli dollarit non-GAAPi järgi. Non-GAAP tulemused ei sisalda maksudejärgset tulu 80 senti aktsia kohta, mis on seotud immateriaalse põhivara amortisatsiooni ning restruktureerimis- ja ülevõtmistasudega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallinna Linnakantselei otsib IT TEENUSTE PROJEKTIJUHTI

Tallinna Linnakantselei

09. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara