Nokia loobub Indias mobiilmakseteenuse pakkumisest

Nokia sulgeb India finantsteenuste üksuse Nokia Money, kuna keskendutakse rohkem mobiiltelefoniärile ja asukohal põhinevale teenindusele, vahendab Reuters.

„Mobiilsed finantsteenused ei ole Nokia põhitegevus ja seetõttu me lahkume sellest ärist,“ ütles ettevõtte pressiesindaja.

Alles möödud aasta lõpus üle-Indialise teenustevõrgu rajanud Nokia plaanib laiendada seda mitmetele teistele arenevatele turgudele.

Kuigi mobiilsidetööstuses on peetud finantsteenuseid peamiseks ärivõimaluseks, on see seni suureks äriks kujunenud vaid Keenias ja Filipiinidel, kuna regulatsioon on karm ja ning ärimudeli puudumine piirab mujal äriga pihtahakkamist.

Telekommunikatsioonioperaatorid, pangad, krediitkaardifirmad ja tehnoloogiafirmad nagu Nokia on võidelnud oma tükikese pärast potentsiaalselt tulusast ärist.

„Turg on ülerahvastatud ning Nokia roll selles äris on küsitav,“ ütles Strand Consulti mobiilkonsultatsiooniäri juht John Strand.

Ettevõte on sulgenud Elopi ajal enamiku eelmise juhtkonna loodud mobiilsetest teenustest ning on koondanud tuhaneid töökohti, et jätkata võitlust kukkuva turuosa juures.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara