Kui kallid telefonid ostab Eesti Pank?

Eesti Panga uue telefonisüsteemi hankel ukse taha jäänud ettevõtted peavad hanget liiga kalliks ja räägivad kuni 400eurostest lauatelefonidest, kirjutab tänane Äripäev. Eesti Pank ei ole kriitikaga nõus.  

Eesti Panga võistleva dialoogiga telefonisüsteemi hange on alles käimas, ent juba on viiest pakkujast kolm panga poolt välja praagitud. Net Group, kelle lahendus on kasutusel kolmes Eestis tegutsevas pangas, edasiste läbirääkimiste juurde ei pääsenud. Põhjuseks oli ühe nõutava sertifikaadi puudumine, kuigi muus osas vastasid nad firma juhi sõnul 99% tingimustele. "See projekt on kirjutatud Ciscole. Seal on hästi tehnilised kriteeriumid antud," lausus OÜ Net Group juhatuse esimees Priit Kongo. 

Mure, et hanketingimused ei ole päris konkurentsi soosivalt koostatud, tõi Äripäeva toimetusse ühe ettevõtte esindaja, kes oma nime alt probleemi lahata ei soovinud. Ka tema märkis, et näib, justkui soovitaks lahendust ühelt tootjalt ja see on kallis. Telefon, mida pank hankenõudmistega küsib, maksab väidetavalt 400 euro ringis. Ja neid telefone vajatakse Eesti Pangas 330 tükki ehk sellise hinnaga 132 000 euro eest.

Eesti Pank kriitikaga nõus ei ole. Esiteks ei saa pressiesindaja Viljar Rääski sõnul hindadest hanke praeguses faasis üldse rääkida. "Tegemist on võistleva dialoogiga ja me pole veel alustanud dialooge pakkujatega," ütles ta. Tema sõnul ei ole hanke eesmärgiks kallite telefonide ostmine.

Lähemalt loe tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara