Skype'i esimese töötaja idufirma sai investoreilt miljoni

Skype'i esimese töötaja Taavet Hinrikuse idufirma TransferWise, mis aitab teha erinevate riikide vahel rahaülekandeid, sai investoritelt miljon eurot.

2011. aasta jaanuaris lõid Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann Londonis idufirma TransferWise, mis võimaldab inimestel ja ettevõtetel liigutada kiirelt ja soodsalt raha erinevate riikide ja valuutade vahel. TransferWise töötab kui vahendaja, mille abiga saavad inimesed luua endale kasutajakonto ning teha selle kaudu rahaülekandeid.

"TransferWise'ga ei lahku nael kunagi Londonist ja pankade suured vahendustasud jäävad ära. Äri on täiesti seaduslik," vahendab Hinrikust businessinsider.com.

Täna teatas idufirma, et sai 1,3 miljoni dollari (1 miljon eurot) suuruse finantseeringu IA Venture poolt, milles osalevad ka Index Venure, Pay-Pali kaasasutaja Max Levchin ja teised riskiinvestorid.

Hetkel saab TransferWise'i kaudu ülekandeid teha vaid mõnes valuutas. Kui ettevõtmine osutub edukaks, laieneb see ka teistele valuutadele.

Hinrikus, kes oli Skype'i esimene töötaja, loodab, et TransferWise saab rahaülekannete Skype'iks.

TransferWise kasutab partnervõrgu (P2P) ärimudelit, mis võimaldab kasutajatel teha rahaülekandeid hetkehinnaga, küsides teenuse eest koondtasu £1 ülekande eest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

REGIONAALHAIGLA IT teenistus otsib HELPDESKI IT-SPETSIALISTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

07. oktoober 2018

Teabevara