Seadusemuudatus vabalevis telekanalite kohta jõustub ilmselt sügisel

Riigikogu majanduskomisjon arutas oma tänasel istungil elektroonilise side seaduse ja telekanalite vabalevis jätkamisega seotud probleeme. Komisjon otsustas algatada järgmisel nädalal seadusemuudatuse, millega vabalevis olevatel telekanalitel tekib võimalus küsida põhjendatud tasu kaabellevioperaatoritelt nende programmide edastamise eest, edastas riigikogu.

Majanduskomisjoni esimehe Arto Aasa sõnul soovib majanduskomisjon leida lahenduse eratelekanalite ja kaabellevioperaatorite vahelises vaidluses. „Tegutseme selle nimel, et eratelekanalid, eeskätt Kanal 2 ja TV3 jätkaksid vabalevis oma programmide edastamist,“ märkis Aas. „Need 75 000 peret, kelleni kaabellevioperaatorite liinid ei ulatu, ei peaks turuosaliste omavahelise vaidluse tõttu kannatama. Inimestele igas Eestimaa nurgas peab jääma võimalus vaadata kodumaiseid Eesti teleprogramme ka vabalevi kaudu.“

Aas lisas, et tõenäoliselt jõutakse seadusemuudatuse vastu võtmiseni riigikogus sel sügisel. „Seniks ootame erakanalitelt head tahet, et nad ei lahkuks vabalevist, mis oleks suureks pettumuseks hiljuti endale digiboksid soetanud inimestele,“ lausus Aas.

Tänasel komisjoni koosolekul esitasid oma seisukohad Eesti Ringhäälingute Liidu, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning kultuuriministeeriumi esindajad. Järgmine komisjoni arutelu antud teemal leiab aset esmaspäeval, 4. juuni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara