Klientide rahulolematus Airbusi uue lennukiga

Euroopa lennukitootja Airbus on tõenäoliselt kohustatud ümber tegema oma uue lennuki A350-1000, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.


Põhjuseks tellimuste tühistamised ja lennufirmade rahulolematus uue lennuki disainiga. Tegemist on Airbus’i alternatiiviga lennutootja Boeing’i 777-tüüpi lennukile.


Hetkel on Boeing’ul plaanis töötada välja järeltulija maailma enimmüüdud laiakerelisele lennukile, 777-le. Pikalevenivad otsused kahe lennukitootja uue toodangu puhul näitavad riske lennukitööstuses, kus toote arendamiseks kulutatakse miljardeid dollareid ning üks toode jääb tihtipeale kümnenditeks tootmisesse.


Kuigi kitsakereliste lennukite tootmises on Airbus’il ja Boieng’ul kaksikvõim, siis USA juhtiv lennukitootja Boeing edestab Prantsusmaal baseeruvat Airbus’i laiakereliste lennukite kategoorias, mille hind on kolm korda kallim.


Airbus’i A350-1000 pidi valmima 2015. aastaks, kuid Airbus teatas, et vajab lennuki arendamiseks 18 lisakuud. Suurimad A350 ostjad, Qatar Airways ja Emirates, andsid teada, et endiselt ei olda rahul uue lennuki disainiga, mis paneb lisasurve Airbus’ile, teades, et Boeing töötab enda uue laiakerelise lennuki turuletoomise kallal.


Boeing on teatanud, et konkurendi järel sammumine on pigem kasulik ning USA firma ei ürita Euroopa konkurendist ette rutata. Kahemootoriline Boeing 777 tuli välja 1995. aastal ning kõige uuem ning arenenum mudel maksab 298,3 miljonit dollarit ning suudab läbida ühekordse lennuga maksimum 14 685 kilomeetrit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

Teabevara