Parts: infoühiskonna areng vajab reaalset kasu toovaid projekte

Eile esmakordselt kogunenud Eesti infoühiskonna nõukogul ütles nõukogu esimees majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, et Eesti infoühiskonna areng vajab uut strateegiat, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Valitsust nõustava nõukogu esimest koosolekut alustati aruteluga nõukogu rolli ja tööülesannete üle. Osavõtjad nentisid, et nõukogu roll infoühiskonna teemade koordineerimisel vajab tõhustamist. MKMi riigi infosüsteemide osakonna juhataja Margus Püüa tutvustas uut koostatavat infoühiskonna arengukava, millega loodetakse valitsusse jõuda kevadel 2013.

Parts kutsus nõukogu liikmeid mõtlema selle üle, millised võiksid ja peaksid olema infoühiskonna arenguks olulised juhtprojektid, et tõsta Eesti konkurentsivõimet. „Eesti vajab infoühiskonna arenguks uut strateegiat ja reaalset kasu toovaid projekte,“ ütles Parts.

Üks olulisemaid nõukogu liikmete poolt tõstatatud teemasid puudutas IT-spetsialistide jätkuvat puudust ning vajadust algatada uue arengukava koostamise käigus diskussioon selle üle, kuidas motiveerida noori õppima IT-ga seotud erialasid. Teise olulise teemana arutleti IT vähese kasutamise üle teiste majandusharude konkurentsivõime tõstmiseks. Lepiti kokku, et ITL koostab järgmiseks nõukogu koosolekuks oma nägemuse, kuidas ja millistes valdkondades IT-ga enim mõju saavutada. Järgmisel koosolekul keskendutaksegi eeskätt arutelule infoühiskonna arengu strateegiast.

EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste andis nõukogule ülevaate EstWin lairiba projekti arengust ja tulevikuperspektiividest. Valmis on ehitatud juba 1200 km fiiberoptilist kaablivõrku, ehitamisel on 1100 km, millest enamus valmib aasta lõpuks. Seni on tehtud investeeringuid 24 miljoni euro eest. Eesmärgiks on, et internetiühendus kiirusega 100 Mbit/s oleks aastaks 2015 kättesaadav kõikidele kodudele, ettevõtetele ja asutustele. Juhan Parts nõustus nõukogu arvamusega, et tuleb kindlasti tagada EstWin projekti rahastamine kuni selle eduka lõpuni.

Infoühiskonna Nõukogu esimeheks on majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Nõukokku kuuluvad regionaalminister Siim-Valmar Kiisler, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning haridus- ja teadusministeeriumi spetsialistid, erinevate kõrgkoolide ja suuremate IT- ning telekommunikatsiooni ettevõtete esindajad ja valdkonna spetsialistid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara