Investeerimisjuht: Samsungi aktsia Apple'ist väärtuslikum

ABN AMRO privaatpanganduse globaalinvesteeringute juht Dider Duret usub, et Samsung pakub investoritele paremat väärtust kui Apple.

„Meile meeldib Samsung, kuna firma on ristteel tavatarbijatega. Arvan, et neil on laia ulatusega tooted,” ütles Duret CNBC saates „Worldwide Exchange”. „Väärtus on samuti väga atraktiivne.”

Saates osales ka Stanford C. Bernsteini tarbeelektroonika vanemanalüütik Mark Newman, kes samuti nägi Samsungil Apple’i ees eeliseid.

„Nad hajutavad oma riske palju rohkem ning teenivad kasumeid teistest äritegevustest,” ütles Newman. „Samsung riskib palju vähem kui Apple, kes on panustanud päris palju ühe operatsioonsüsteemi – iOS peale ning väga palju iPhonele.”

Analüütik lisas, et kuigi Samsung on käibe ja varade poolest suurem ettevõte, siis Apple’i marginaalid on kõrgemad ning firma teenib rohkem kasumit.

„Samsungil on praegu tugev võimalusteaken seoses Samsung S3 (nutitelefoni) väljatulemisega,” ütles Newman. „Apple’il praegu selline tipptoode puudub. Me ootame iPhone 5, mis kuulujuttude järgi pidi välja tulema oktoobris. See annab Samsungile mitme kuu akna, et müüa Galaxy S3.”

Newman leidis, et Microsofti Windows 8 tahvelarvuti võib aidata Samsungil rohkem turuosa Apple’ilt ära võtta.  

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara