Levira toob turule võltsimiskindla pilveteenuse

Eesti sideteenuste ettevõte Levira hakkab koostöös Guardtime’i ja Joyentiga pakkuma maailmas ainulaadset pilvepõhist ja võltsimiskindlat andmehoiu- ning varundusteenust.

Eelkõige on teenus suunatud Põhjamaade ning Kesk- ja Ida-Euroopa riigiasutustele ja ettevõtetele, Levira eesmärk on osutada turvalist andmehoiuteenust ka rahvusvahelistele korporatsioonidele.

"Joyenti mitmekihiline virtualiseerimistehnoloogia koos Guardtime’i ajatemplitega on tugev lahendus ettevõtetele ja riigiasutustele, kes soovivad kasutusele võtta pilvetehnoloogia, kuid pole seda seni teinud usaldus- ja turvakaalutlustel,“ rääkis Levira tegevjuht Mart Einpalu. „Levira eesmärk on tõusta Põhjamaade ning Kesk- ja Ida-Euroopa juhtivaks pilveteenuse pakkujaks. Selle eesmärgi saavutamisel on esmatähtis pakkuda klientidele matemaatiliselt tagatud tõestust selle kohta, et nende andmed on pilves kaitstud ja vastavad kohalikule seadusandlusele.“

Pilvetehnoloogia kasutajad pidid varem teenusepakkujat pimesi usaldama, rääkis Guardtime’i tegevjuht Mike Gault. „Guardtime’i ajatemplitehnoloogia ja Joyenti SmartDataCenteri ühendamisel saavad kliendid sõltumatu, matemaatiliselt tõestatava auditijälje kõigele, mis toimub pilveteenuse pakkuja keskkonnas.”

Guardtime pakub digitaalset ajatempliteenust, millega on võimalik tõendada dokumentide ja andmete autentsust ning päritolu. Ajatemplit on võimalik kontrollida avaliku koodi abil, mis ilmub Äripäevas ja Financial Times’is. Eestis kasutab Guardtime’i teenust näiteks SEB pank.

Levira pilveteenuseid asub juhtima Tõnis Kulm, kes seni juhtis Helmeses hostingteenuseid. Levira pilveteenuste ärijuhina on Kulmu ülesandeks valdkonna ülesehitamine ja sellest kasumliku äriliini loomine.

Levira on IT, meedia ja telekomi infrastruktuuriteenuste osutaja ning Põhja-Euroopa suurim telekanalite väljastuskeskus ning peamine raadio- ja teleprogrammide edastaja Eestis. Levira aktsionärideks Eesti riik (51%) ja Prantsuse telekommunikatsioonikontsern TDF Group (49%).

Joyent on pilveteenuseid pakkuv ettevõte, mille teenuseid kasutavad muuhulgas LinkedIn, Voxer, Gilt Groupe ja Microsoft. Joyenti SmartDataCenter lahendus on ühtne, usaldusväärne ja hajutatud süsteem, millel jooksevad nii era-, avaliku- kui ka hübriidpilve teenused.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara