Autor: Marek Mühlberg • 5. oktoober 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Käivitub infotehnoloogia huviringide projekt Nutilabor

Täna, 5. oktoobril käivitub infotehnoloogia huviringide projekt Nutilabor, mille raames saavad enam kui 500 kooliõpilast õppida robootikat ja programmeerimist ning mobiilirakenduste ja veebilehtede loomist.

Üle Eesti alustab tegevust 36 huviringi, need toimuvad eesti, vene ja üks ka seto keeles ning üks on mõeldud kuulmispuudega lastele. Nutilaborit rahastavad 90 000 euroga EMT, Elion ja Microsoft Eesti, projekti eestvedaja on Vaata Maailma SA.

"Kuna enamik laste ja noorte huviringe on seotud kunsti, spordi, laulu ja tantsuga, siis teatud mõttes see ka suunab emade-isade ja laste valikuid. Kui teaduse ja tehnika huviga lastele huviringe või muid tegevusi ei pakuta, võib ühel hetkel nende huvi kaduda. Meie eesmärk on anda õpilastele aimu, mida infotehnoloogia üldse tähendab ning milliseid võimalusi see võib pakkuda. Pikemas plaanis soovime algatusega kasvatada IT erialade populaarsust ning vähendada Eestis valitsevat IT-spetsialistide põuda,“ selgitas Vaata Maailma SA nõukogu esimees Enn Saar. „Loomulikult esimene samm veel mägesid ei liiguta, aga positiivse tõuke annab kindlasti. Ootame põnevusega, kuidas huviringid täituma hakkavad ning millised on nii laste, nende emade-isade ja huviringide juhendajate muljed,“ lisas Saar.

Oktoobris alustab üle Eesti tegevust 36 Nutilabori infotehnoloogia huviringi, kelle töö vältab kogu 2012/2013 õppeaasta ehk pea 8 kuud. Huviringid on mõeldud 10-19-vanustele õpilastele, need jagunevad üsna võrdselt põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste vahel.

Huviringides saavad enam kui 500 õpilast end arendada mitmel erineval infotehnoloogia alal – ligi pool huviringidest keskendub robootikale, suurem hulk tegeleb ka mobiilirakenduste ja veebilehtede loomisega ning programmeerimisega, üksikud huviringid tegelevad spetsiifilisemate valdkondadega nagu 3D-modelleerimine, loodus- ja täppisteadus üldisemalt, elektroonika ja arvutiehitus.

Huviringide leidmiseks korraldati konkurss, kuhu esitati 87 huviringi loomise taotlust summas 383 300 eurot. 36 alustava huviringi valikukriteeriumiteks olid huviringi tegevuse vastavus konkursi eesmärgile, õppekava või plaanitavad tegevused, sihtrühm ja selle suurus ning õpetaja valmidus olla tulevikus mentoriks teistele käivituvatele infotehnoloogia huviringidele.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755