Loe, kuidas Tartus jõuti 48 tunniga ideest prototüübini

Reedel, 5. oktoobril alanud Garage48 mobiilirakenduse väljaarendamise töötoas üritavad enam kui 20 alustavat ettevõtjat koondada kohale tulnud osalejatest meeskonnad, et arendada pühapäeva õhtuks valmis toote prototüüp.


20:30 - Rakendused on valmis, võitjad on selgunud

Mentorite paneel valis Garage48 Tartu arendusnädalavahetuse parimaks meeskonna Matemaatik, kelle Credit24 lennutab maailmatuntud LeWeb konverentsile Pariisis.

NOKIA oli välja pannud mobiiliaplikatsiooni eriauhinna, milleks osutus AJAPAIK.

Egarantii valiti võitjaks koguni kahes kategoorias - kõige meelelahutuslikum toode ja publiku lemmik.

ArcticStartup saadab Soome Arctic15 konverentsil koguni kaks meeskonda - Battlegrid and Momote.


16:00 - Vaata videoülekannet kell 17:30.

Vähem kui kahe tunni pärast algab Garage48 Tartu arendusnädalavahetuse finaal, kus esitletakse üheksat 48 tunniga välja töötatud toodet. Välja on pandud mitmeid auhindu, kuid parimaks valitud rakenduse loonud meeskonnale on Credit24 pannud välja pääsme Pariisi, interneti tulevikutrendide loojate konverentsile LeWeb.

Vaata otseülekannet siit: http://www.garage48.org/tartu/live


12:00 - Tehakse viimaseid ettevalmistusi.

Garage48 arendusnädalavahetus on jõudmas lõpusirgele ning meeskondadel on alla kolme tunni aega, et teha viimaseid viimistlusi oma prototüüpidele. Auditooriumis harjutatakse Elise Sass ja Priit Salumaa juhendusel äriidee mahamüümist 90 sekundiga. "Hetkel on tähtis küsida meeskondadelt palju erinevaid küsimusi, et neid õhtuseks ettekandeks ette valmistada," rääkis Elise.

Tartus toimuv mobiilirakenduste arendamise nädalavahetus kulmineerub kell 17:30 algava live-ülekandega. Alates 17:30 on huvilised oodatud Tartu Ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonda (aadressil Liivi 2) esitlusi kuulama.


ALGAB KOLMAS PÄEV


21:20 - Ees ootab pikk öö.

Meeskonnad kogunesid auditooriumisse, et anda ülevaade oma senistest tegevustest. Enamjaolt on 24 tunniga jõutud ideest rakenduseni, kuid funktsionaalseid täiendusi tuleb teha kõigil. Paar meeskonda said juba huvilistele näidata töötavat veebilehte või rakendust.

Garage48 hackathoni osalistel on ees pikk öö tarkavaraarenduse, disaini ja äriideede täiendamisega. Jäänud on veel veidi enam kui 12 tundi, et saada valmis töötav prototüüp. 

ITuudised.ee lõpetab tänaseks. Kohtumiseni juba homme.18:30 - Ingelinvestor rõhutab suhtlemise tähtust.

"Mulle meeldivad sellised üritused. Siin on hea keskkond sarnase mõtteviisiga inimeste tutvumiseks. Sellised üritused on head leidmaks uusi äripartnereid, arendajaid ja meeskondi," kinnitas Garage48 arendusnädalavahetusel meeskondi nõustav ingelinvestor Christopher Muenchhoff. "See on hea koht, kus kasvatada oma võrgustikku," rõhutas ta suhtlemise ja kogemuste jagamise tähtsust.


17:00 - Ülejäänud nelja arendusse läinud idee tutvustus.

CulturMeter

Virtuaalne keskkond kultuuri hindamiseks. Publiku ja ekspertide hääl on kriitiline aspekt, saamaks rahastust kohalikult omavalitsuselt ja ettevõtjatelt.

Meeskond: Ilja Koselevs, Jaan Süld, Karl Potisepp, Jaanus Kaasik
Facebook: http://www.facebook.com/CultureMeter
Twitter: @Culture_Meter (https://twitter.com/Culture_Meter)

BetOnIt
Platvorm, mis aitab mobiilimängude arendajatel oma toodetelt raha teenida, võimaldades panuste tegemist mitme mängijaga mängudes. Ehitame lihtsat SDK'd (arendusraamistikku), mida arendajad saavad mängude puhul kasutada. Mängijad registreerivad end meie juures, kannavad üle vahendid, liituvad mänguga ja teevad rahalisi panuseid.  

Meeskond: Anton Veselov, Artur Schaback, Markus Villig, Iida Kaisa Urm, Neeme Rõõs, Mihkel Viks, Henri Normak, Sander Allmere
Facebook: https://www.facebook.com/betplatform 

momote.us
Momote aitab sinul otsustada, milline muusika mängib pubis, mõjutades reaalajas plaadimasinat. Soovid, et su lemmikmuusika asendaks Justin Bieberi laulu? Teeme järgmise baarikogemuse paremaks!

Meeskond: Hans-Jürgen Pokmann, Maido Käära, Lauri Saidla, Lukman Adekunle, Indrek Rebane, Siim Raud, Alar Mäerand, Margus Pala
Facebook: http://www.facebook.com/momoteus
Twitter: @momoteus (https://twitter.com/momoteus)

AJAPAIK
Ajapaik.ee kasutab rahvahanget (crowdsourcing) kogumaks asukohapõhist metaandmestikku ja värskeid ülesvõtteid vanadest vaadetest. Nädalavahetuse vältel ehitame valmis rakendused iOS ja Androidi (ning võibolla isegi WP) platvormidele.

Meeskond: Vahur Puik (PM), Madis Pink (BE Android), Taavi Hein (FE iOS), Aleksejs Mjaliks (BE iOS), Dmitry Manayev (BE iOS), Tarmo Annus (BE)
Facebook: http://www.facebook.com/ajapaik
Twitter: @ajapaik (http://twitter.com/ajapaik)


16:30 - Kohalikult arendusürituselt tuntud Euroopa kiirendisse.

2011. aasta Garage48 Tartu hackathonil arendas Qminder'i nimeline meeskond nädalavahetusega rakenduse, mis lihtsustab järjekordade haldamist. Nende kuueliikmeline meeskond on tegev tänaseni. Arendatud toote prototüübi kvaliteeti näitab ka see, et vaid 100 päeva pärast toonast arendusnädalavahetust said nad Euroopa suurima varajase faasi idufirmade inkubaatori ja investeerimisfondi liikmeks.

Qminderi meeskonna liige Martin Verrev, osaleb ka tänavusel Tartus toimuval üritusel. "Meie idee oli 48 tunni jooksul realiseeritav ja tundsin, et seda on maailmale vaja," meenutas Verrev, miks ta otsustas möödunud aastal Garage48 Tartu üritusel just selle meeskonnaga liituda. "Meie tegevus hackathonil oli hästi organiseeritud, eesmärgistatud ja produktiivne," selgitas Verrev, miks neid toona edu saatis.


14:45 - Viis arendatatavat ideed üheksast.

egarantii
Iga päev koguneb hulgaliselt arveid rahakoti vahele ja sahtlitesse. Tänaseni arvatakse, et see on parim viis säilitada garantiisid. Meie lükkame selle väärarvamuse ümber. Tutvustame egarantiid - lihtne ja usaldusväärne lähenemine garantiide haldamiseks.

Meeskond: Gleb Stsenov, Ilja Kuzovkin, Kaiko Kaur, Kostja Tretjakov, Kristjan Järvan, Marge Sults, Rudolf Osman, Viktor Karabut
Facebook: http://www.facebook.com/egarantii
Twitter: @egarantii (https://twitter.com/egarantii)

Mashday.com
Mashday on avatud kalendrite platvorm, mis võimaldab kasutajatel leida endale sobivaid sündmusi ja näha neid olemasolevates kalendrites. Rakendus kategoriseerib sündmusi, nagu näiteks riiklikud pühad või koolivaheajad, mis reastatakse populaarsuse järgi ja soovitatakse kasutajatele nende profiili põhjal.

Meeskond: Andrus Palts, Martin Verrev, Kaspar Korjus, Madis Lehtmets
Facebook: http://www.facebook.com/MashDayCalendar
Twitter: @Mash_Day (https://twitter.com/Mash_Day)

Matemaatik
Matemaatika ülesannete kogu õpetajatele. Paljud õpetajad ei tea, millised ülesanded sobivad kõige paremini konkreetse teema õpetamiseks -  edetabelisse järjestamine aitab seda lahendada. Hoides matemaatika harjutusi võrgus, võimaldab rakendus õpetajatel luua uusi ülesandeid, kasutades selleks veebi võimalusi (näiteks videode lisamine).

Meeskond: Kristjan Korjus, Siim Esko, Kermo Pajula, Siim Saarik, Innar Hallik, Mihkel Heidelberg 
Facebook: http://www.facebook.com/matemaatik.ee
Twitter: @matemaatikee (https://twitter.com/matemaatikee)

Top three
Pikad edetabelid ei tööta. Meie aitame inimestel visuaalselt jagada oma Top 3 eelistusi.

Meeskond: Volodymyr Floreskul, Mihhail Novik, Carl Kullman, Ülli Kukumägi, Didzis Krumins
Facebook: https://www.facebook.com/Topthreeapp
Twitter: @topthreeapp (https://twitter.com/topthreeapp)

Battlegrid Visualizer
Augmented Reality
 rakendus, andmaks edasi lauamängudest saadavat kogemust (näiteks Dungeons & Dragons, Laevade pommitamine, Monopol jne.)

Meeskond: Tanel Tähepõld, Toomik, Timmu, Keir, Jaak Sarv
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Battlegrid/152986388179425 
Twitter: @battlegrid2 (https://twitter.com/battlegrid2)


13:45 - Meeskonnad tutvuvad mentoritega.13:00 - Tutvu Garage48 Tartu arendusnädalavahetuse mentoritega.

IT sektori idufirmadele keskenduv Christopher Muenchhoff on üks tuntumaid Euroopa investoreid.

Masabi kaasasutajad Tom Godber ja Ed Howson. Tom on disainer ja mobiiliplatvormide programmeerija ning Ed on rahvusvaheliselt tuntud telekomi valdkonna turundusspetsialist.

Garage48 kaasasutajad Ragnar Sass ja Priit Salumaa. Ragnar on tegev turundusjuhina iduettevõttes Pipedrive ning Priit on 12-aastase kogemusega tarkvaraarendaja ja Mooncascade kaasasutaja.

Autoriõiguste jurist Toomas Seppel on osaline uue autoriõigusi käsitleva seadustiku ettevalmistamises.

Äriõigusele spetsialiseerunud Valter Võhma kogemus hõlmab ettevõtete nõustamist alates alustamisest kuni omanikevaheliste suheteni.

Soome mobiilirakenduste kiirendi AppCampus guru Teemu Tapanila on Microsofti tehnoloogiate evangelist.

Skype disainer Tanel Vari omab enam kui 15 aastast kogemust trükiprindi, mobiilirakenduste ja veebidisaini vallas.

14 aasta pikkuse kogemusega tarkvaraarendaja Rainer Paat on Skypes Windows 8 kasutajaliidese arendaja.


12:00 - Mis sai tehtud esimese ööga?

Tänast päeva alustati meeskonnajuhtide kokkusaamisega, kus iga idee kallal töötav grupp tutvustas, mida nad eelmise öö jooksul olid jõudnud teha. Vaadati esmaseid edusamme ja lahati juba esile kerkinud takistusi.

Meeskondade edusamme jälgivad läbi nädalavahetuse Mooncascade asutaja Priit Salumaa ja kiirendi Startup Wise Guys kogukonna haldur Elise Sass.

Peamiselt on meeskondadel puudu õigete oskustega inimestest (nt. interaktsioonidisaini tundvatest spetsialistidest), kuid maadeldakse ka sihtturu määramise ja prioriteetide seadmisega. Paaril meeskonnal on arendamine käimas täie hooga, samal ajal kui teised pole veel sinnamaale jõudnudki. Prototüüp peab olema valmis hiljemalt homme kell 14:00.


11:15 - Mis on hackathon?

Hackathon on üritus, kus saavad kokku tarkavara arendamisega seotud osapooled (programmeerijad, graafilised disainerid, turundajad, ettevõtjad jt), et siis ühiselt projektide kallal tööd teha. See üritus pole konverents, seminar ega ka koolitus, vaid intensiivne meeskonnatöö eesmärgi täitmiseks.

Garage48 üritustel toimub töötava prototüübi valmistamine. Siia on kogunenud nii kogemuste hankijad kui ka spetsialistid, et veeta nädalavahetus ühiselt tööd tehes.

Eile õhtul, pärast meeskondadesse jagunemist, tegeleti gruppide siseselt üldise kontseptsiooni loomisega, pandi paika esmane tegevusplaan, leiti projektile nimi ning alustati arendustöödega.


ALGAB TEINE PÄEV


23:15 - Töö võib alata.

Osalejad jagunesid gruppidesse ja asusid oma projektide kallal tööle - tähtajaks pühapäeva õhtu. Seekordsel Garage48 Tartu nädalavahetusel jõuab ideest valmis prototüübini üheksa meeskonda, kelle kohta saab rohkem infot homme hommikul.

Ürituse moderaator ja mentor Priit Salumaa rõhutas, et järgmise 48 tunni jooksul on tähtis keskenduda, näha ränka vaeva ja pühenduda vaid olulisele.

Tänaseks ITuudised.ee lõpetab. Kajastus jätkub hommikul.22:15 - Ideed võistlevad, et saada meeskonnakaaslasi.

Kui kõik 24 esitatud ideed said auditooriumi eest avaldatud, hakkas aktiivne tutvumine ja läbirääkimine kohale tulnud inimestega, et saada täis kriitiline mass vajalikke meeskonnakaaslasi. Nagu mainitud sai, saab tänavusel Garage48 Tartu hackathonil koondada kuni kümme meeskonda. Iga meeskond vajab vähemalt neli liiget, sealhulgas tarkavararendajat, disainerit, turundajat ja projektijuhti.


21:35 - Vaata kuidas esinejad maadlevad-tantsivad, et oma ideele toetajaid leida.21:15 - Loe, milliste ideedega tuldi lagedale!

Social events: Rakendus, mille abil saab end kursis hoida, millistest üritustest sõbrad-tuttavad osa võtavad.

Culturemeter:  Kultuuri mõõtev rakendus, mis ka hindab kultuuriüritusi.

Mobile Control: Lõpp-tarbijale mõeldud rakendus, mis ühendab kodus olevaid juhtimisseadmeid.

Happiness flow: Rakendus, mis vahendab õnnelikke mõtteid ja emotsioone ümber maailma.

Battlegrid Visualizer: Augmented reality aplikatsioon "Dungeons & Dragons" mängijatele.

Mathematics: Interaktiivne vebileht põnevatele matemaatika harjutustele.

Virtualmall: Virtuaalne kaubamaja, mis näeb välja nagu Google street-view.

Pre-defined calendar events: Aitab inimestel näidata kalendrites, mis on toimumas.

DealTailor: Teenuse vahendus ja reklaam läbi rakenduse.

move2donate: Rakendus, mille eesmärk on võidelda teadmatuse vastu, mis ümbritseb puuetega inimeste sportimisvõimalusi.

BetOnIt: Platvorm panustamiseks ja mängimiseks: kasutajad registreerivad, lepivad kokku € summas, mängivad mängu ja võitja saab auhinnatud.

Puzzle+Message: Saada sõnumid puzzlena - interaktiivne, lõbus ja mõeldud kõigile!

Ajapaik: Ehitada mobiiliaplikatsioon olemasolevale platvormile, mis ühendab ajaloolised pildid ja geotagging'ut.

Video Messenger App: Suhtle sõprade ja perega, saates neile privaatseid video-sõnumeid.

Pocket Business Coach: Visualiseeritud tegevustik alustavatele ettevõtjatele, to-do teavitused ja tagasisidestamise võimalus.  

My top3 of everything: Visuaalne Pinterest-stiilis koht, kus saab jagada oma top3 eelistusi.

3D shoe shop: Teeb kingade ostmise veebis lihtsamaks kasutades 3D mudelit.

PopWish: Keskkond soovide jagamiseks, et saada abi nende täitmiseks.

TipTheAuthors: Maksa filmi vaatamise eest selle järgi, palju seda vaatad.

E-warranties: Tehnilise hoolduse meeldetuletused ja olemasolevate garantiide pikendamine.

Babys Notes: Rakendus märkmete, piltide ja muu salvestamiseks.

SafeCommunity: Visuaalne andmestik pisikuritegude kohta.

Student Paper: Keskkond, kus ettevõtted saavad tasu eest pakkude tudengitele uurimisteemasid.

Kaizern: Rakendus, mis näitab toote infot ning selle kohta esitatud arvamusi ja kommentaare.


20:15 - Telefonikõne pitch Tallinn-Tartu maanteel.

Paaril Tartu poole liikuval osalejal juhtus teel olles äpardus, mistõttu ei saa nad oma ideed auditooriumi ees tutvustada. Kuid miskit pole võimatu - esmakordselt Garage48 hackathonide ajaloo jooksul tehakse idee tutvustus telefoni teel, kilomeetreid eemal toimumispaigast.


19:35 - Tutvusta oma ideed 90 sekundiga!

Tartus toimuvale Garage48 nädalavahetuse üritusele on kogunenud ligi 60 osalejat, kellest enam kui 20 on kohal oma ideega. Hetkel käib auditooriumis ärikavatsuste tutvustus - iga ideel on aega vaid 90 sekundit! Läbimõeldud ja arusaadav esitlus on kriitiline kuna ruumi on maksimum 10 meeskonnale!
 
Kui kõik ideed on auditooriumi ees esitletud, hakatakse koondama meeskondi.


19:00 - Vaata hackathonile tulnud rahvast!18:30 - 48 tunniga 10 uut mobiilirakendust.

Üritusel viiakse omavahel kokku vajalike oskustega huvilised ja kogenud spetsialistid, sealhulgas tarkvaraarendajad, disainerid, turundajad ja visionäärid, kes loovad 48 tunni jooksul ligikaudu 10 uut teenust.

Galerii

Osale arutelus

  • Mari Suviste

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara