Abieluvararegister muutub elektrooniliseks

Täna läbis riigikogus esimese lugemise abieluvararegistri seadus, mis lihtsustab registri kannetega tutvumist. Loodava veebilahenduse kaudu saab päringu varasuhte kohta uuest aastast teha ka koduarvutist.

Eelnõu koostanud justiitshalduspoliitika osakonna õigusloome ja arenduse nõunik Piret Saartee leiab, et käes on õige aeg elektroonilise registri kasutuselevõtuks. “Abieluvararegistri kannete arv on väga kiirelt kasvanud. Et vähendada halduskoormust ja lihtsustada andmetega tutvumist, on ainuõige lahendus registri elektrooniliseks muutmine,“ ütles Saartee.

Ka on abiellujad teadlikumaks muutunud ning varasuhted põhjalikumalt läbi mõeldud kui varem. See on tekitanud olukorra, kus 2005. aastal tehti registrisse 504 kannet ning 2010. aastal juba 1555. Eelmisel aastal kasvas kannete arv 2507-ni.

Praegu tuleb abieluvararegistri andmetega tutvumiseks pöörduda kinnistusosakonna poole. Abieluvararegistri seadus on planeeritud jõustuma uue aasta algusest, mil muutub kättesaadavaks ka abieluvararegistri uus infosüsteem.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara