Abieluvararegister muutub elektrooniliseks

Täna läbis riigikogus esimese lugemise abieluvararegistri seadus, mis lihtsustab registri kannetega tutvumist. Loodava veebilahenduse kaudu saab päringu varasuhte kohta uuest aastast teha ka koduarvutist.

Eelnõu koostanud justiitshalduspoliitika osakonna õigusloome ja arenduse nõunik Piret Saartee leiab, et käes on õige aeg elektroonilise registri kasutuselevõtuks. “Abieluvararegistri kannete arv on väga kiirelt kasvanud. Et vähendada halduskoormust ja lihtsustada andmetega tutvumist, on ainuõige lahendus registri elektrooniliseks muutmine,“ ütles Saartee.

Ka on abiellujad teadlikumaks muutunud ning varasuhted põhjalikumalt läbi mõeldud kui varem. See on tekitanud olukorra, kus 2005. aastal tehti registrisse 504 kannet ning 2010. aastal juba 1555. Eelmisel aastal kasvas kannete arv 2507-ni.

Praegu tuleb abieluvararegistri andmetega tutvumiseks pöörduda kinnistusosakonna poole. Abieluvararegistri seadus on planeeritud jõustuma uue aasta algusest, mil muutub kättesaadavaks ka abieluvararegistri uus infosüsteem.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara