EAS käivitas uue toetustevooru

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas tööstus- ja teenindusettevõtja investeeringu toetuse taotluste vastuvõttu.

Uus toetusskeem asendab senist tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu suurinvestori toetust, millele lõpetati avalduste vastuvõtt 31. oktoobrist.

„Uue toetusliigiga aidatakse kaasa kõrgemat lisandväärtust loovate töökohtade tekkeks äri- ja tugiteenuseid pakkuvates ettevõtetes, iseäranis nende ekspordivõimekust tõstes. Suurinvestori toetusega soovime aidata kaasa uusimal tehnoloogial põhinevate tootmisettevõtete rajamisele ja laienemisele ning uute, kõrgema lisandväärtusega töökohtade loomisele,“ selgitas EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet.

Tööstus- ja teenindusettevõtja investeeringu toetusskeem jaguneb kaheks: suurinvestori toetus tööstusettevõtjale ja tugiteenuskeskuste investeeringu toetus.

Lisaks traditsioonilistele tugiteenuseid pakkuvatele ettevõtetele saavad toetust taotleda ka insener-, tehnilisi, IT-, projekteerimis- ja hooldusteenuseid osutavad ettevõtted juhul, kui pakutavad teenused on suunatud ekspordiks. 

Tugiteenuskeskuste puhul toetatakse investeeringut inimkapitali, eelkõige aga koolituskulude osalist hüvitamist. Samuti on toetatav põhivara soetamine ja ettevõtte ruumide renoveerimine.

Enne taotluste esitamist on ettevõtjad oodatud EASi ka eelnõustamisele, mille käigus hinnatakse kavandatava projekti vastavust toetuse eesmärkidele ning abistatakse taotluse ja esitatavate dokumentide ettevalmistamisel.

Suletava tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetusskeemiga on EAS teinud rahastamisotsuseid suurinvestoritest  ja allhankijatest tööstusettevõtjate projektidele kokku 12 mln euro ulatuses.

Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara