Nortal sirutub börsi poole

Nortal ASi juhatuse esimees Priit Alamäe ütles, et ettevõttel pole hetkel plaanis finantsinvestorite ringi laiendada, LHV lisandumine on samm börsivalmis ettevõtteks kasvamisel.

"LHV lisandumine omanikeringi on kooskõlas Nortali ambitsiooniga kasvada börsivalmis ettevõtteks, kuigi otsest põhjuslikku seost siin ei ole," kommenteeris Alamäe.  

Ta lisas, et LHV pensionifondide lisandumine aktsionärideringi on selge tõestus, et nad on ettevõttena jõudnud piisavalt stabiilsele tasemele ning vastavad pensionifondidele seatud rangetele nõuetele.

"LHV-le müüsid aktsiaid ettevõtte aktsionärid, kelle seas olid ettevõtte endised ja praegused töötajad ning finantsinvestorid," lausus Alamäe.

Lepingu konfidentsiaalsusklauslid ei luba avaldada, kes ja kui palju müüs. "Nortalis on aktsionäride vahel kokkulepe, et passiivseid osanikke (va finantsinvestorid) ettevõttel pole. Tegemist on meie algusaegadesse ulatuva põhimõttega - igaüks, kes lahkub, peab ka osaluse realiseerima. Seda printsiipi on järgitud minevikus ja järgitakse ka tulevikus," selgitas ta.

LHV Pensionifondid XL, L ja M omandasid 8,5% osaluse Baltikumi suurimas IT-ettevõttes Nortal (endise nimega Webmedia).

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a TECHNICAL PRODUCT MANAGER

Derivco Estonia OÜ

04. mai 2018

Derivco is looking for a GRAPHIC DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

13. mai 2018

Teabevara