Amazon võitis hinnalahingu Apple'i vastu

Euroopa Liidu regulaatorid lõpetasid e-raamatute hindade monopolivastase uurimise, nõustudes Apple'i ja veel nelja kirjastaja pakkumisega vähendada Amazonile ja teistele jaemüüjatele hinnapiirangut, vahendas Reuters.

Otsuse kohaselt saab Amazon müüa e-raamatuid konkurentidest odavamalt, mis peaks lootuste järgi suurendama käivet ja klientide arvu.

Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku Joaquin Almunia sõnul taastavad Apple'i ja ülejäänud nelja kirjastaja esitatud kohustused tavapärased konkurentsitingimused praegusel uuel ja kiiresti liikuval turul e-raamatute ostjate ja lugejate kasuks.

Apple ja kirjastajad tegid ettepaneku lubada jaemüüjatel seada hinnad või allahindlused kaheks aastaks ning katkestada "enim soositud riigi" lepingud viieks aastaks.

Taolised tingimused keelavad kirjastajatel tegemast tehinguid rivaalidega, kes müüksid e-raamatuid odavamalt kui Apple.

Kokkulepped, mis kriitikute sõnul takistavad Amazonil ja teistel jaemüüjatel Apple'i kulutusi alla lüüa, viisid Euroopa Liidu monopolivastase uurimiseni eelmise aasta detsembris.

Euroopa Liidu reegleid rikkuvad ettevõtted võivad süüdi mõistmise korral saada trahvi kuni 10% ülemaailmsest müügist, mis Apple'i puhul tähendaks 2012 fiskaalaasta põhjal kuni 15,6 miljardi dollarilist summat.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara