AppTankeri juht: äpp on viis korda kallim kui eeldatakse

AppTankeri juhi Martin Mägi sõnul eeldavad potentsiaalsed kliendid tihti, et äpi loomine maksab viiendiku selle tegelikust hinnast.

Ühe äpi loomine võtab tema sõnul kuu-kaks, kusjuures eriti oluline on eeltöö kliendiga ja analüüs. "See on ka see, mis ta kulukaks teeb," märkis äppe loova firma juht Martin Mägi täna Äripäeva äpiseminaril esinedes.

"Kui kogemus on keskpärane, siis ühe korra äppi kasutatakse ning jäetakse siis telefoni. Kui kogemus on väga hea, hakkavad inimesed ise seda levitama," sõnas ta.

Äpist on Mägi sõnul lihtne loobuda ehk selle kasutamine suvalisel hetkel pooleli jätta. Ettevõttel jääb siis raha teenimata, näiteks kinopilet müümata, sõnas ta.

AppTankeri tuntuim äpp ongi Solarise kino oma, seda on alla laetud üle 35 000 korra. Solarise äpp on pälvinud Eesti disainiauhinna ning pärjatud parima m-teenuse auhinnaga. Solarise piletimüügi maht nutitelefonides on viimase nelja kuuga olnud 100 000 eurot, sõnas Mägi.

Äpi loomisel tuleb tema sõnul mõelda kolmele eesmärgile. Äpp peaks muutma mõne tegevuse tegemise mobiilis mugavaks, pakkuma kasutajale lisaväärtust, samuti ka mängulisust ja meelelahutust.

Äpid jäävad vähemalt viis aastat veel, märkis AppTankeri juht Martin Mägi Äripäeva seminaril.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara