Alar Karis: Arengufond pidi astuma sammu edasi

Arengufondi nõukogu esimehe Alar Karise sõnul on otseinvesteeringute lõpetamine ning idufirmade rahastamine fondifondide kaudu samm edasi.

"Arengufondi investeerimistegevus on olnud edukas, aga nüüd on vaja astuda samm edasi," põhjendas ta vajadust strateegilise muudatuse järele.

Karise sõnul võimaldab muudatus paremini kasutada investeerimiskapitali ja saavutada seadusest tulenevaid investeerimistegevuse eesmärke, milleks on kapitali pakkumine varase faasi innovaatilistele ja ambitsioonikatele ettevõtetele ning Eesti riskikapitalituru arendamine.

Arengufondi teatel näitab mitme maa kogemus, et riiklikud riskikapitaliinvesteeringud on pikaajalises plaanis edukamad ning turu arendamine tõhusam siis, kui investeeringuid ei tehta otse ettevõtetesse vaid läbi fondifondide.

Muutuse elluviimise järgmisteks sammudeks on seadusemuudatuse algatamine ja menetlemine riigikogus, kuna seaduses sätestatu kohaselt tohib fond täna teha investeeringuid vaid ettevõtete põhikapitali.

Seejuures tuleb kindlasti tagada varase faasi investeeringute jätkumine ka üleminekuperioodil ning olemasoleva portfelli edasine professionaalne haldamine koos praegustele portfelliettevõtetele vajalike jätkuinvesteeringutega, ütles Arengufondi juht Tõnis Arro.

Arengufond on riigikogu poolt ellu kutsutud riskikapitalifond ja mõttekeskus, mille eesmärk on investeerida rahvusvahelisele turule suunatud innovaatilistesse Eesti ettevõtetesse, teostada arenguseiret ja käivitada kasvuprogramme ettevõtluse arendamiseks.

Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap haldab Eesti suurimat idufirmade portfelli, milles on 16 ettevõtet.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Adven otsib IT- JA AUTOMAATIKA JUHT

Adven Eesti AS

07. mai 2018

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

24. mai 2018

Maksekeskus otsib PHP arendajat

M-Partner HR OÜ

05. mai 2018

Teabevara