Sony: jeeni nõrgenemine pole meid veel aidanud

Jaapani jeen, mis on viimase kolme kuuga USA dollari vastu langenud 12 protsenti, pole praeguseks peaaegu mingit mõju avaldanud Sony äritegevusele, ütles firma tegevjuht Kazuo Hirai CNBCle.

„Dollari ja jeeni vahetuskursi mõju on olnud küllaltki neutraalne, kuna Sonyl on palju dollaripõhiseid kulusid,“ ütles Hirai Barcelona mobiilimessil.

Hirai sõnul saab Sony rohkem kasu jeeni nõrkusest euro vastu, kuna firmal on vähem europõhiseid kulusid. Viimase kolme kuuga on jeen euro vastu langenud 13 protsenti.

„Palju äritegevust on juba selleks majandusaastaks ära tehtud, seega nõrgenenud jeenist ei ole erilist kasu. Kuid vaadates järgmist majandusaastat ja pühadeaega, siis see on hoopis teine lugu,“ ütles Hirai.

Sony juhi sõnul on nad suurendanud enda tähelepanu mobiilisegmendis, tõestades seda uue Xperia tahvelarvutiga, mida esitleti Barcelona mobiilimessil.

„Kolm põhi ärisuunda, millele me peame hakkama rohkem tähelepanu pöörama, on mobiilid, sealhulgas ka nutitelefonid, videomängud ja võrguteenused,“ ütles Hirai.  

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara