Võidujooks Delli börsilt lahkumise nimel

Jaanuaris teatas maailma suuruselt kolmanda arvutitootja asutaja Michael Dell, et viib koos partnerfirmade ja Microsoftiga Delli börsilt minema. Nüüd on esile kerkinud investeerimisfirma Blackstone Group LP, mis on välja töötamas oma stsenaariume arvutitootja väljaostmiseks kõrgema hinnaga.

Veebruari alguses teatas Michael Dell, et viib koos investeerimisfirma Silver Lake Management'iga Delli börsilt minema. Aktsionäridele makstakse 13,65 dollarit aktsia eest. Tehingu maht ulatub 24,4 miljardi dollarini ning tegu on suurima börsilt lahkumisega alates finantskriisi algusest.  Microsoft pakub tehingu rahastamiseks 2 miljardi dollari suurust laenu ning koostöös Silver Lake Partnersiga loodetakse investeerimispankadelt koguda tehingu lõpuleviimiseks veel 15 miljardit dollarit. Ühtlasi on ka Michael Dell otsustanud enda varandusest anda 1 miljard dollarit, et tehing teoks saaks.

Kuid Bloombergi teatel ringlevad kuuldused, et Delli vastu tunnevad huvi ka Blackstone Group, ning arvutitootjad Hewlett-Packard ja Lenovo. 

Kuidas ootab ülevõtmist ettevõte ning millist hinda ettevõtte eest pakutakse, loe tänasest Äripäevast.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara